Mária Remeňová

Slovensko

+ 3:14,2 min

(3)

KONTIOLAHTI. Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

Preteky žien na 7,5 km zvládla za 20:39,5 minúty a pripísala si štvrtý individuálny triumf v kariére.

Druhá finišovala Talianka Lisa Vittoziová s odstupom 17,3 s a posunula sa na čelo celkového poradia, tretia skončila Švédka Linn Perssonová (+24,2 s). Slovenka Paulína Bátovská Fialková obsadila 26. miesto.

Dvadsaťosemročná Hauserová neurobila na strelnici ani jednu chybu. Bátovská Fialková po čistej streľbe v ľahu netrafila dva terče v stoji.

"Šprint v mojom podaní bol taký, že niečo mi vyšlo super, iné zase nie. Dve chyby na stojke sú však veľmi veľa. Snažím sa z toho poučiť a v zajtrajšej stíhačke nezopakovať rovnaké chyby.

Na trati som sa cítila dobre, mala som dobre pripravené lyže, preto musím pochváliť servis," povedala Bátovská Fialková pre slovenskybiatlon.sk.

Ivona Fialková skončila tesne za bodovanou štyridsiatkou a obsadila 41. priečku s tromi chybami na strelnici. Zuzana Remeňová finišovala s bilanciou 1-2 na 77. mieste so stratou 3:07,3 min, jej sestra Mária (2-1) skončila na 79. priečke (+3:14,2 min).

Sestry Remeňové nepostúpili do nedeľňajších stíhacích pretekov.