93.

Zuzana Remeňová

+ 4:09,2 min

(5)

HOCHFILZEN. Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková triumfovala vo štvrtkovom šprinte 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.

Preteky žien na 7,5 km zvládla za 20:07,1 minúty a pripísala si desiaty individuálny triumf v kariére a piaty na najkratšej trati.

Druhá finišovala Češka Markéta Davidová s odstupom 18,1 s, tretia skončila Francúzka Julia Simonová (+20,1 s) a dostala sa na čelo celkového poradia SP. Slovenka Paulína Bátovská Fialková obsadila 29. miesto (+1:24,3 min).

Tridsaťtriročná Herrmannová-Wicková ovládla preteky po bezchybnej streľbe. Nemecká reprezentantka mala piaty bežecký čas, keď na najrýchlejšiu Anamariju Lampičovú stratila 49,6 s.

Dvadsaťsedemročná Slovinka zaznamenala premiérový štart v biatlone, keď sa pred sezónou rozhodla presunúť k tomuto športu z bežeckého lyžovania a obsadila 5. priečku.

Bátovská Fialková netrafila v ľahu jeden terč a rovnaký výkon zopakovala aj v stoji. Mária Remeňová dosiahla svoje nové kariérne maximum, keď obsadila 50. priečku s jednou chybou na strelnici.

Ivona Fialková skončila až na 66. mieste so stratou 2:19,8 min a Zuzana Remeňová finišovala s bilanciou (3-2) na 93. pozícii (+4:09,2 min).