3.

Johannes T. Boe

Nórsko

+ 25,0 s.

ÖSTERSUND. Nemecký biatlonista Roman Rees zaznamenal svoje premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári.

V nedeľu triumfoval vo švédskom Östersunde vo vytrvalostných pretekoch na 20 km, keď urobil na strelnici jedinú chybu.

V cieli mal pred krajanom Justusom Strelowom (1 tr. minúta) náskok 12,1 sekundy, tretí skončil s dvoma netrafenými terčmi suverén uplynulej sezóny Johannes Thingnes Bö z Nórska (+25,0).

Jediný slovenský reprezentant na štarte Tomáš Sklenárik si pripísal štyri trestné minúty a obsadil 62. miesto.

Rees bol v doterajšej kariére v prestížnom seriáli na pódiu iba dvakrát za tretie miesto, v úvodných individuálnych pretekoch novej sezóny však nenašiel premožiteľa.

Tridsaťročný Nemec vybielil 19 z 20 terčov, keď zaváhal jediný raz na záverečnej položke, no stačilo mu to na prvenstvo.

"Neuveriteľné. Stále to nechápem. Je to určite prekvapenie pre mňa osobne i pre ostatných. Cítim sa skvele," citovali nemecké médiá Reesa.

Konkuroval mu krajan Strelow, v bežeckej stope však bol pomalší, no aj tak je to pre neho doterajšie kariérne maximum.

Nemci boli na prvých dvoch miestach v SP naposledy v januári 2017 v Oberhofe.

Topfavorit Johannes Thingnes Bö netrafil po jednom terči na prvej a štvrtej položke a to znamenalo tretiu priečku o štyri sekundy pred štvrtým Andrejsom Rastorgujevsom z Lotyšska a piatym Švajčiarom Sebastianom Stalderom.

Nemecký úspech podporil deviatou priečkou Benedikt Doll.

Sklenárik bežecky nesklamal, keď mal 43. najlepší čas, ale na strelnici si pripísal až štyri chybné výstrely a na bodované miesta tak pomýšľať nemohol.

Tri neúspešné výstrely mal v ľahu, jeden v stoji a bez chyby zvládol až záverečnú položku (1-1-2-0). V cieli mal na víťazného Reesa manko 5:14,4 min.

"S behom som naozaj celkom spokojný. Ďakujem veľmi pekne servisu za perfektné lyže. Vyzerá to celkom sľubne na začiatok sezóny.

Dúfam, že sa budem na trati cítiť stále lepšie a lepšie, a tak správne vyladíme formu na vrchol sezóny. Streľba ma však veľmi mrzí.

Takéto chyby sa nemôžu stávať a dúfam, že ich do ďalších pretekov odstránim. Boli to vyslovene iba moje chyby," povedal pre portál slovenskybiatlon.sk.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Vo Švédsku premiérové víťazstvo pre Reesa, Sklenárik zostal ďaleko