Erik Lesser

Nemecko

2

+ 56,3 s

ÖSTERSUND. Nórsky biatlonista Sturla Holm Lägreid sa stal víťazom sobotných stíhacích pretekov Svetového pohára.

Vo švédskom Östersunde si vybojoval triumf o 22,6 sekundy pred krajanom Johannesom Thingnesom Böom, ktorý prišiel o víťazstvo vinou troch chýb v záverečnej streľbe. Tretí bol Talian Lukas Hofer so stratou 32,4 s. Slováci v sobotu neštartovali.

J.T Bö bol lídrom celkového poradia SP o pätnásť bodov pred Lägreidom. Do stíhačky vybehol ako siedmy o 46,1 sekundy za víťazom piatkového šprintu Hoferom.

Vďaka skvelému behu a bezchybnej streľbe sa však postupne dostal až na prvé miesto. Pred poslednou streleckou položkou mal všetko vo svojich rukách, no v silnom vetre stojku nezvládol a musel na tri trestné okruhy.

Naopak, Lägreid síce minul v prvej ležke i stojke, ale kľúčovú položku absolvoval na výbornú a dostal sa na čelo poradia.

Kilometer pred cieľom mal pred Böom náskok sedemnásť sekúnd, ktorý napokon pretavil do víťazstva. Tretí bol Hofer, ktorého o lepší výsledok obrali štyri chyby na strelnici.

Lägreid tak zároveň pri svojej druhej sezóne vo Svetovom pohári hneď získal aj malý krištáľový glóbus za stíhačku. Už predtým získal Nór aj malý glóbus za individuálne preteky. Navyše môže zajtra získať aj veľký glóbus.

O celkovom víťazovi SP rozhodnú nedeľné preteky s masovým štartom. Lägreid vďaka triumfu stiahol náskok J.T. Böa na štyri body.