13.

Slovensko

+ 6:25,6 min

(1+16)

KONTIOLAHTI. Švédske biatlonistky zvíťazili vo štvrtkovej úvodnej štafete novej sezóny Svetového pohára 2022/2023.

Štvorica v zložení Linn Perssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová a Elvira Öbergová dosiahla vo fínskom Kontiolahti čas 1:14:59,8 h. Druhé miesto obsadili so stratou 28,1 sekundy Nemky a tretie skončili Nórky.

Slovenky v zložení Paulína Bátovská Fialková, Zuzana Remeňová, Ivona Fialková a Mária Remeňová obsadili 13. miesto so stratou 6:25,8 min, keď okrem 16 dobíjaní musela Z. Remeňová bežať trestný okruh.

V najlepšej štvorke boli v prvej polovici pretekov tesné rozdiely.

Švédky si začali vytvárať odstup po druhej výmene zásluhou Hanny Öbergovej, ktorá podala opäť kvalitný výkon a štafetu odovzdala na poslednom úseku bežiacej mladšej sestre Elvire s náskokom 21,4 sekundy pred Nórskom.

Tá náskok s prehľadom kontrolovala, v konečnom dôsledku ho zvýšila ešte o takmer sedem sekúnd a zavŕšila triumf svojho tímu.

Slovenky figurovali vďaka Bátovskej Fialkovej na šiestom mieste, no po ležke Zuzany Remeňovej, ktorá nezvládla dobýjanie, sa prepadli na trináste miesto.

Fialková prebrala štafetu na predposlednej pätnástej pozícii, predbehla Poľku Annu Makaovú a Bulharku Valnetinu Dimitrovovú a vrátila sa na trinástu priečku.

Mária Remeňová tento výsledok udržala po tom, ako minula všetky náhradné náboje a v závere predstihla Kanaďanku Jennu Sherringtonovú. Za Kanadou ešte skončili Ukrajinky a Bulharky napokon stiahli z trate. Rumunky boli diskvalifikované.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Po Slovenkách prišli do cieľa už iba dva tímy. Štafetu ovládli Švédky