Rakúsko

+ 1:53,8 min

15.

nedokončili

ÖSTERSUND. Nórska ženská štafeta triumfovala v sobotných pretekoch Svetového pohára v biatlone.

Na trati 4x6 kilometrov vo švédskom Östersunde skončili druhé Francúzsky, ktoré získali malý glóbus za štafety, tretie skončilo Nemecko.

Slovenskú štafetu klasifikovali na poslednom 15. mieste, organizátori ju stiahli z trate na treťom úseku, keď Zuzanu Remeňovú predbehli súperky o jedno kolo.

Slovenskú štafetu rozbiehala Ivona Fialková, ktorá po prvom úseku odovzdala ôsma len s 20 sekundovým odstupom.

Mária Remeňová sa prepadla na 13. miesto, svojej sestre Zuzane odovzdávala štafetu s odstupom 1:53 minúty.

Slovenská reprezentantka však vzápätí zlyhala na ležke, keď netrafila ani raz a musela ísť tri trestné kolá. To bola priveľká strata a neskôr ju predbehli o kolo Nórka a Nemkou.

Paulína Bátovská sa už na trať nedostala. Slovenky teda skončia v hodnotení národov na 15. pozícii, čo už nezmení ani záverečný šprint sezóny.

Konečné poradie štafiet žien:

1. Francúzsko 345 bodov, 2. Nórsko 325, 3. Švédsko 321 ... 14. Slovensko 138

Priebežné poradie národov pred poslednými pretekmi:

1. Francúzsko 7713 b, 2. Nórsko 7491, 3. Švédsko 7455 ... 15. Slovensko 4270

Nórska štafeta mužov triumfovala pred druhými Francúzmi (+22,5 s), tretí so stratou 37,4 s dobehli Nemci. Slováci nemali na štarte zastúpenie.

Nóri mali už pred pretekmi zaistený zisk malého glóbusu, počas sezóny triumfovali vo všetkých štafetových pretekoch.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Francúzky vyhrali glóbus za štafetu. Slovenky boli posledné, Slováci neštartovali