Svetový pohár v biatlone 2019/2020 - Le Grand Bornard (Francúzsko)

6.Johannes DaleNórsko+26,7 s (0)
74.Martin OtčenášSlovensko+2:40,4 min (2)
80.Šimon BartkoSlovensko+2:46,7 min (2)
95.Tomáš HasillaSlovensko+4:02,8 min (3)

LE GRAND BORNARD. Nemecký biatlonista Benedikt Doll sa stal víťazom štvrtkového šprintu na 10 km v rámci 3. kola Svetového pohára.

Vo francúzskom stredisku Le Grand Bornard predviedol čistú streľbu a triumfoval s náskokom 9,4 sekundy pred Nórom Tarjeim Böom. Tretí skončil domáci Quentin Fillon Maillet (+11,3).

Z trojice Slovákov sa najlepšie umiestnil Martin Otčenáš, ktorý s dvoma chybami na strelnici obsadil 74. priečku s mankom 2:40,4 minúty na víťaza.

Šimon Bartko musel takisto absolvovať dve trestné kolá a skončil na 80. mieste (+2:46,7), Tomáš Hasilla bol s tromi chybami 95. (+4:02,8).

Doll si pripísal druhý triumf

Doll zaostával po prvej streleckej položke za vedúcim Francúzom Emilienom Jacquelinom o 1,3 sekundy.

Vďaka rýchlemu behu však manko zmazal, dostal sa na čelo poradia a zostal na ňom aj po druhej streľbe, v ktorej takisto vybielil všetky terče.

Dvadsaťdeväťročný Nemec slávil druhý triumf v kariére v pretekoch Svetového pohára.

Takisto bezchybný Tarjei Bö bol po ležke i stojke na tretej pozícii, vďaka skvelému finišu sa vyšvihol na druhú priečku pred Fillona Mailleta.

Dominovali Nóri

Pódium tesne ušlo J.T. Böovi, ktorý pri oboch streleckých položkách raz minul, musel dvakrát na trestné kolo a napokon skončil štvrtý, s 3,5-sekundovou stratou na pódium.

Pre najlepšieho biatlonistu súčasnosti to boli na dlhší čas posledné preteky. Teraz sa chce venovať rodine, s manželkou totiž očakávajú prírastok.

V januári sa tak J.T. Bö nepredstaví na žiadnom podujatí, štartovať by mal až na februárových MS v Anterselve.

Nóri mali v prvej šestke štyroch pretekárov, ich dominanciu zvýraznili piatym miestom Erlend Bjöntegaard a šiestym miestom Johannes Dale.

Priebežné poradie Svetového pohára (po 5 z 24 súťaží)

1.Johannes Thingnes BöNórsko254 b
2.Tarjei BöNórsko222 b
3.Simon DesthieuxFrancúzsko209 b
4.Alexander LoginovRusko207 b
5.Martin FourcadeFrancúzsko191 b
6.Fillon MailletFrancúzsko184 b

Priebežné poradie v rýchlostných pretekoch (po 3 súťažiach)

1.Johannes Thingnes BöNórsko163 b
2.Tarjei BöNórsko146 b
3.Alexander LoginovRusko121 b
4.Simon DesthieuxFrancúzsko115 b
5.Benedikt DollNemecko107 b
6.Matvej JeliseevRusko104 b
Domov»Zimné športy»Biatlon»Šprint mužov vyhral Nemec Doll, Slováci sa nepredstavia v stíhacích pretekoch