57.

Šimon Bartko

+ 6:22,4 min

(6)

ANNECY. Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet zvíťazil v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára.

Vo francúzskom stredisku Le Grand-Bornand neďaleko Annecy zastrieľal čisto a do cieľa prišiel mávajúc národnou vlajkou. V tesnom súboji o druhé miesto zvíťazil Rus Eduard Latypov pred Nórom Vetlem Sjastadom Christiansenom.

Dvadsaťdeväťročný Fillon Maillet zaznamenal ôsmy individuálny triumf v kariére vo Svetovom pohári, z toho až päť ich dosiahol v stíhacích pretekoch.

"Stíhačku" vyhral aj pred týždňom v rakúskom Hochfilzene a okrem žltého dresu pre celkového lídra seriálu je aj na čele poradia disciplíny.

"Ani neviem vyjadriť moje pocity, bolo to veľmi emotívne a som šťastný, že som tu zvíťazil," povedal Francúz v prvom rozhovore.

Víťaz šprintu Johannes Thingnes Bö vyštartoval s náskokom 7,2 sekundy pred Latypovom, no o náskok prišiel už po prvej streľbe, keďže minul až dva terče. Napokon obsadil piate miesto s mankom 43,3 sekundy.

Slovenský reprezentant Šimon Bartko nepredviedol kvalitný strelecký výkon a preto nemohol zabojovať o bodované pozície. So šiestimi chybami ho klasifikovali na 57. mieste, keď zdolal len troch súperov.

Šancu na lepší výsledok si odpálil hneď na úvodnej streľbe, kde dvakrát chyboval. Druhú ležku zastrieľal čisto, no vyššie sa neposunul. Na oboch stojkách pridal po dva nesklopené terče, a tak finišoval s mankom viac ako šesť minút.