+ 11,6 s (1)

11.

Paulína Fialková

+ 1:05,2 min (4)

ANTERSELVA. Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová vyhrala preteky s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v talianskom stredisku Anterselva.

Na druhom mieste skončila Bieloruska Dzinara Alimbekavová s mankom 3,7 s, tretie miesto obsadila Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová s odstupom 11,6 s.

V hromadnom štarte sa predstavila aj Slovenka Paulína Fialková, ktorá absolvovala štyri trestné okruhy. Predviedla však skvelý bežecký výkon a obsadila 11. miesto.

Do cieľa prišla so stratou 1:05,2 min na víťazku. Fialková si pred ZOH v Pekingu vylepšila sezónne maximum.

Fialková nepatrí medzi 25 biatlonistiek, ktoré mali garantovanú účasť v pretekoch na základe umiestnenia vo Svetovom pohári, no dostala sa na štart na základe umiestnenia vo vytrvalostných pretekoch v Anterselve, v ktorých dosiahla 16. miesto.

Na prvej streľbe minula posledným výstrelom a na medzičase jej patrilo 18. miesto. Na druhej položke v ľahu svoj počin zopakovala a klesla o priečku nižšie. Na prvej streľbe v stoji netrafila záverečné dve strely a zosunula sa na 22. miesto.

Záverečnú položku konečne vyčistila a po streľbe jej patrila 13. pozícia. Na záverečnom bežeckom okruhu sa dokázala ešte o dve miesta posunúť vyššie.

Slovenská reprezentantka si v posledných pretekoch pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu vylepšila náladu.

"Cítila som sa od rána dobre. Chyby na strelnici boli moje. Už som sa videla na trati a nemuseli prísť. Mala som výborne pripravené lyže, nestalo ma toľko námahy súperky predbiehať. Cítim, že sa dostávam do formy. Dúfam, že beh ma teraz podrží a budem môcť pracovať na streľbe," povedala pre slovenskybiatlon.sk Paulína Fialková.

Wiererová si pripísala prvý triumf v sezóne a trinásty v kariére. Naposledy sa tešila z prvenstva v predchádzajúcej sezóne vo vytrvalostných pretekoch v Kontiolahti.

V priebežnom hodnotení Svetového pohára si aj naďalej udržala vedúcu priečku Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, hoci sa v talianskom stredisku nepredstavila. Paulína Fialková sa posunula o šesť pozícií na 41. miesto.