87.

Zuzana Remeňová

+ 3:54,1 min

(3)

ANTERSELVA. Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová triumfovala vo štvrtkovom šprinte na domácom podujatí 6. kola Svetového pohára v Anterselve.

Po čistej streľbe prišla do cieľa 7,5 km trate s náskokom 2,8 sekundy pred prekvapujúco druhou Francúzkou Chloe Chevalierovou. Pódium doplnila Švédka Elvira Öbergová, hoci takisto neminula ani raz.

Wiererová si pripísala štrnásty individuálny triumf v prestížnom seriáli. Z víťazstva sa 32-ročná Talianka tešila takmer po roku, 23. januára 2022 v rovnakom stredisku ovládla preteky s hromadným štartom.

Chevalierová vo svojej siedmej sezóne vo Svetovom pohári dosiahla životný úspech, nikdy predtým v individuálnych pretekoch nefinišovala v Top 3.

Öbergová vďaka tretiemu miestu skresala manko na suverénnu líderku celkovej klasifikácie Juliu Simonovú na 113 bodov po tom, ako Francúzka obsadila v šprinte s dvoma chybami na strelnici až deviatu priečku.

Zo štvorice Sloveniek skončila v 96-člennom štartovom poli najvyššie Paulína Bátovská Fialková, s dvoma chybami na strelnici obsadila 14. miesto (+48,7 s).

V mrazivom počasí vybehla Bátovská Fialková na trať s číslom deväť. V ležke trafila všetkých päť terčov a mala aj kvalitný bežecký čas. V stojke však minula dva terče rovnako ako krátko pred ňou Simonová.

"Dnes nie som vyslovene nespokojná vzhľadom na to, čo všetko mi od rána bolo. Mala som problémy ženského charakteru a čakala som, že to bude horšie.

Nakoniec som si s tým celkom dobre poradila. Aj ostatné dievčatá mali v tejto nadmorskej výške problémy zastrieľať stojku. Mrzí ma to, keby som ju dala, asi by to dopadlo lepšie.

Pokúsim sa čo najlepšie zregenerovať, aby som podala čo najlepší výkon v sobotnej stíhačke. Verím, že sa mi podarí udýchať aj stojky a ležky budú stále dobré," povedala Bátovská Fialková pre portál slovenskybiatlon.sk.

Najlepší bežecký výkon predviedla Wiererová a pridala k nemu neomylnú mušku. Ohroziť ju mohla Chevalierová, ešte kilometer pred cieľom mala na Talianku náskok 3,4 sekundy, lenže v závere jej došli sily.

Ivona Fialková sa po prekonaní choroby vrátila do kolotoča SP po vyše mesiaci. S piatimi chybami na strelnici nemohla pomýšľať na dobrý výsledok a napokon obsadila až 75. priečku. Mária Remeňová bola 82. a jej sestra Zuzana 87.