+ 6,7 s

26.

Paulína Bátovská Fialková

+ 3:00,6 min

RUHPOLDING. Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila 26. miesto v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km v rámci Svetového pohára.

Slovenskej pretekárke nevyšla streľba v ľahu, celkovo musela ísť až šesť trestných kôl.

Triumf v pretekoch si vybojovala líderka celkového poradia Francúzska Julia Simonová.

Na 12,5 km trati so štyrmi streleckými položkami zvíťazila s náskokom 2,6 sekundy pred Taliankou Lisou Vittozziovou a pódium doplnila ďalšia Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová (+6,7).

Simonová zaznamenala tretie víťazstvo v tejto sezóne a celkovo siedme vo SP. Dosiahla najrýchlejší bežecký čas a napriek trom chybám na strelnici uspela pred Vittozziovou.

Zvýšila tak náskok na čele pred Švédkou Elvirou Öbergovou, ktorá sa nepostavila na štart pretekov pre chorobu.

Bátovská Fialková urobila na prvej ležke jednu chybu a patrila jej priebežná 12. priečka.

Na druhej pridala ďalšie tri nepresné výstrely a klesla až na 27. miesto so stratou 1:40,7 minúty na líderku Vittozziovú.

V stoji pridala ešte dve chyby a do cieľa prišla na 26. pozícii s odstupom 3:00,6 minúty na Simonovú.