+ 22,4 s (2)

4.

Paulína Bátovská Fialková

+ 31,0 s (2)

POKLJUKA. Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke štvrté miesto.

Na víťaznú Švédku Elviru Öbergovú stratila 31 sekúnd po dvoch chybách na strelnici.

Bátovská Fialková zopakovala najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne, keď rovnakú priečku dosiahla aj pred dvoma dňami v šprinte.

Dvadsaťtriročná Elvira Öbergová odštartovala s náskokom 7 sekúnd pred Juliou Simonovou a po bezchybnom výkone na strelnici zaznamenala tretie víťazstvo v sezóne a celkovo siedme vo Svetovom pohári.

Na druhom mieste finišovala Talianka Dorothea Wiererová (+ 17,6 s) a tretiu priečku obsadila Francúzka Julia Simonová (+ 22,4 s).

Bátovská Fialková vyštartovala zo 4. miesta a prvú ležku zvládla bezchybne a udržala si pozíciu zo štartu.

Na druhej taktiež nespravila chybu a posunula sa na tretiu priečku s odstupom 13,4 sekundy na vedúcu E. Öbergovú. Na trati predstihla Wiererovú a na vedúcu Švédku strácala už len necelých päť sekúnd.

V stoji však urobila po jednej chybe na oboch položkách a aj napriek tomu, že na trati bola tretia najrýchlejšia, nestačilo to na prvé pódium v sezóne.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bátovská Fialková mala na dosah pódium, vyrovnala najlepší výsledok v sezóne