Svetový pohár v biatlone - Ruhpolding
Štafeta mužov na 4 x 7,5 km:
1. | Francúzsko | 1:08:45,4 h | (0+6) |
2. | Švédsko | + 38,4 s | (0+10) |
3. | Nemecko | + 58,8 s | (0+14) |
4. | Nórsko | + 1:05,9 min | (3+10) |
5. | Slovinsko | + 1:13,8 min | (0+6) |
6. | Ukrajina | + 1:19,0 min | (0+7) |
22. | Slovensko | + 5:44,5 min | (2+13) |
RUHPOLDING. Biatlonisti Francúzska triumfovali v piatkových štafetových pretekoch Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.
Na trati 4x7,5km zvíťazili s náskokom 38,4 sekundy pred úradujúcimi majstrami sveta zo Švédska, tretí skončili domáci Nemci (+58,8).
Slováci v zložení Jakub Borguľa, Tomáš Sklenárik, Artur Ischakov a Damián Cesnek obsadili posledné 22. miesto so stratou 5:44,5 minút.
Ako prvý zo Slovákov vybehol na trať Borguľa a počínal si dobre. Na prvej streľbe potreboval jedno dobíjanie, ale položku zvládol.
Stojka mu však nevyšla, potreboval všetky tri náhradné náboje a napokon aj raz minul a musel absolvovať jeden trestný okruh. V záverečnom jeho strata narástla a Sklenárikovi odovzdával dvadsiaty.
Druhý muž slovenskej štafety iba raz dobíjal, ale aj on bol na odovzdávke na 20. mieste. Ischakov spadol o jedno miesto, aj on musel absolvovať trestné kolo. Cesneka napokon predbehol aj dovtedy posledný Raul Flore z Rumunska.
Pre Francúzov to je už tretí triumf v štafete za sebou, v tejto sezóne sú stále nezdolaní. Veľkí favoriti Nóri štafetu pokazili, absolvovali celkovo tri trestné kolá a skončili na štvrtom mieste (+1:05,9 min.).
















