Mix dvojíc Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe. (Autor: TASR/AP)

J. T. Bö vytiahol Nórov na bronzovú priečku.

Svetový pohár v biatlone (Oberhof, Nemecko)

1.Francúzsko39:04,8 min(0 tr. okr. + 3 dobíj.)
4.Nemecko+ 1:02 min(0 + 6)
25.Slovensko+ 1 k.(2 + 6)
Česko nedokončili
Bulharsko nedokončili

OBERHOF. Francúzi Julia Simonová a Emilien Jacquelin triumfovali v štafete dvojíc v rámci 5. kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Oberhofe. Nedeľňajšie preteky zvládli za 39:04,8 min.

Druhú priečku obsadili Švédi Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson (+38,7 s) a tretí boli Nóri Tiril Eckhoffová a Johannes Thingnes Bö (+43,9 s).

Slovákov Anetu Smerčiakovú a Mateja Balogu stiahli z trate ešte pred druhou výmenou a obsadili posledné 25. miesto.

Na úvodnej ležke sa strieľalo pomerne čisto, keď vyše polovica z pretekárok nemusela siahnuť po náhradných nábojoch.

To však neplatilo o Smerčiakovej, ktorá z ôsmich pokusov sklopila len tri terče, musela ísť na dve 75-metrové trestné kolá a zaradila sa na posledné miesto. Na predposledné strácala minútu. Nevyšla jej ani stojka, keď dobíjala dvakrát a Balogovi odovzdala s mankom 3:20,3 min.

Ten síce stihol odstrieľať obe svoje položky, no keď dokončil stojku, dobehli ho najlepšie ženy, ktoré boli už na svojom druhom okruhu a rozhodcovia ho stiahli z trate ešte pred druhou výmenou.

Poradie miešaných štafiet:

1. Francúzsko 108 b, 2. Nórsko 102, 3. Rusko 92, 4. Nemecko a Bielorusko 83, 6. Švédsko 82 ... 22. SLOVENSKO 37

Domov»Zimné športy»Biatlon»Mix dvojíc vyhrali Francúzi, Slovákov stiahli a skončili poslední