Marca útočí na trénera: Benzema? Neodpustiteľný zločin sa musí skončiť

BRATISLAVA. Francúzsky útočník Karim Benzema má alžírskych predkov, pochádza z ôsmich detí a je moslim, ktorý dodržiava ramadán.

A španielske médiá ho po utorku označujú za spasiteľa Realu Madrid.

„Benzema udržuje Real Madrid pri živote,“ napísal denník Marca.

V prvom zápase semifinále Ligy majstrov remizoval Real doma s Chelsea 1:1.

„Londýnska Chelsea nás v úvode vytancovala, ale Benzema zapol automatického pilota mágie,“ doplnil šéfredaktor denníka AS Tomás Roncero.

Hostia z Londýna v prvom polčase favorita totálne zaskočili, vytvorili si niekoľko šancí, no presadil sa iba Američan Christian Pulišič.

Real Madrid - Chelsea 1:1 (1:1)

Góly: 29. Benzema - 14. Pulisic

ŽK: Vinicius Junior, Kroos, Marcelo, Varane, Odriozola - Pulišič

Rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.), bez divákov

Real Madrid: Courtois - Militao, Varane, Nacho - Carvajal (77. Odriozola), Modrič, Casemiro, Kroos, Marcelo (77. Marco Asensio) - Benzema (90.+2 Rodrygo), Vinicius Junior (66. Hazard)

Chelsea: Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rüdiger - Azpilicueta (66. James), Kante, Jorginho, Chilwell - Pulišič (66. Ziyech), Werner (66. Havertz), Mount

Ukázal svoj kĺbový rozsah

Majstra Španielska ratoval brankár Thibaut Courtois a tiež Benzema.

Ešte v prvom polčase vyrovnal, keď parádne zakončil z voleja. V ťažkej situácii ukázal svoj kĺbový rozsah.

„Skóroval v pravý okamih, keď Chelsea bola nepotlačiteľný hurikán,“ dodal denník Marca.

„Keď som pred bránkou, nepremýšľam, ako zakončím. Nemáte čas myslieť na to, čo spravíte. Musíte zostať pokojný a veriť svojmu inštinktu. Priznávam, gólmi som posadnutý,“ dodal Benzema.

Je introvert, ktorý sa však nevyhol škandálom.

Polícia ho pred desiatimi rokmi spolu s Franckom Ribérym obvinila, že mali pomer s neplnoletou prostitútkou.

Hrozil im až trojročný trest, ale oboch oslobodili.

Štatistiky zápasu Real Madrid - FC Chelsea.
Štatistiky zápasu Real Madrid - FC Chelsea. (Autor: sofascore.com)

Neporovnávajte formulu 1 s motokárou

Dvakrát prišiel Benzema o vodičák, keď vysoko prekročil povolenú rýchlosť. Trebárs na ceste s maximálnou povolenou rýchlosťou 100 km/h šiel 216 km/h.

Svojho krajana Oliviera Girouda, ktorý pôsobí práve v Chelsea, v minulosti pohŕdavo zosmiešnil.

„Neporovnávajte formulu 1 s motokárou, a to som ešte veľmi slušný. Ja som tá formula,“ vyhlásil Benzema cez Instagram.

Benzema je v Kristových rokoch a má životnú formu.

„To, že tento hráč nebude na európskom šampionáte, je trestný čin. Deschamps, neodpustiteľný zločin sa musí skončiť,“ vyzývala marca.es.

Je nežiaducou osobou

Benzema odohral posledný zápas v drese Francúzska v októbri 2015. Odvtedy ho tréner Didier Deschamps ignoruje.

Nezavolal ho na domáce EURO 2016 ani MS 2018 do Ruska, kde Francúzi získali historicky druhý titul.

Benzema sa stal nežiaducou osobou najmä po prevalení sa kauzy s jeho údajným vydieraním bývalého reprezentačného kolegu Mathieua Valbuenu ešte z júla 2014 v súvislosti s videonahrávkou so sexuálnym obsahom.

Najvyšší súd napokon síce neočistil Benzemu, ale konštatoval, že vyšetrovatelia porušili pravidlá a používali neférové metódy v snahe preukázať existenciu podvodného vydierania.

"Karim Benzema v tejto chvíli nemusí nikoho presviedčať. Francúz je na vrchole svojej kariéry. Hlavne vďaka nemu je Real stále v hre," dodal marca.es.

Zidane: Je to veľmi osobné a milujúce

Pre Francúza to bol 71. gól v Lige majstrov, vďaka čomu vyrovnal zápis klubovej legendy Realu Madrid Raúla Gonzáleza.

V tejto sezóne strelil francúzsky útočník už 28 gólov, je suverénne najlepším strelcom Realu.

„Jeho výkon bol pôsobivý, čo ma vôbec neprekvapilo,“ chválil ho tréner Realu Zinedine Zidane.

Novinári boli zvedaví, čo Benzemovi pošeptal.

„Je to vec medzi ním a mnou, je to veľmi osobné a milujúce. V tom zmysle, že je to veľmi dobré,“ vravel Zidane.

Real vyrovnal z ničoho

„Trápili sme sa, ale žijeme. V druhom polčase sme boli oveľa lepší,“ pokračoval Zidane. Jeho trénersky rival Thomas Tuchel z Chelsea bol sklamaný.

„Zaslúžili sme si v prvom polčase vyhrať, pretože sme mali veľa šancí. Bohužiaľ, súper vyrovnal zo štandardnej situácie a takmer z ničoho. Inak sme mu nič nepovolili," analyzoval Tuchel.

Hnevala ho zrejme hlavne nepremenená šanca Tima Wernera.

V druhej časti sme sa potom snažili byť v pokoji a sebaistí. Bolo to už ale veľmi taktické a začali sme byť trochu unavení. Musíme sa preto zmieriť s výsledkom 1:1,“ dodal Tuchel.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Marca útočí na trénera: Benzema? Neodpustiteľný zločin sa musí skončiť