Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Benitez bude údajne novým trénerom PSG

TASR|5. dec 2011 o 12:14

Antoine Kombouare už nie je trénerom francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain.

PARÍŽ. Antoine Kombouare už údajne nie je trénerom francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain. O ukončení spolupráce so 48-ročným koučom informovali viaceré webové portály s odvolaním sa na správu televízie Al-Džazíra. Nástupcom Kombouareho sa má stať Španiel Rafael Benitez a vedenie oznámi zmenu v najbližšom čase.

Katarská televízia disponuje informáciami o tom, že vedenie klubu z Parku princov počas víkendu rokovalo dlhé hodiny a výsledkom malo byť rozhodnutie o angažovaní Beniteza. Španielsky kouč je bez kontraktu od decembra minulého roku, keď s ním rozviazali kontrakt v Interi Miláno. Predtým sedel na lavičke FC Liverpool (2004-2010), s ktorým získal titul v Lige majstrov i anglickom pohári, úspechy dosiahol aj s Valenciou CF (2001-2004).

Kombouare s Parížom, ktorý sa od novej sezóny môže spoliehať na petrodoláre z Kataru, stále zaostáva za očakávaniami.

V súčasnosti sa nachádza na 2. priečke Ligue 1 s trojbodovou stratou na vedúci Montpellier, no na konci novembra sa mu do výsledkovej listiny vklinili nečakané neúspechy - domáca prehra s Nancy (0:1) a nepríjemná facka na pôde odvekého rivala Olympique Marseille (0:3). V predchádzajúcom ročníku skončili "červeno-modrí" na 4. mieste a vybojovali si účasť v Európskej lige. Práve výkony v jej skupinovej fáze môžu byť jedným z vážnych faktorov pri rozhodovaní sa o vyhodení Kombouareho. Skupinový súper Slovana Bratislava je na pokraji vypadnutia aj v dôsledku bezgólovej remízy na Pasienkoch. Naposledy prehral v Salzburgu 0:2 a k postupu potrebuje zaváhanie rakúskeho tímu v záverečnom kole.

Súvisiace články