Johannes Hösflot Kläbo vyhral preteky na 10 km klasicky v Trondheime 2023.
Johannes Hösflot Kläbo vyhral preteky na 10 km klasicky v Trondheime 2023. (Autor: TASR/NTB Scanpix via AP)
TASR|17. dec 2023 o 14:32 (aktualizované 17. dec 2023 o 14:55)

Nóri kompletne ovládli pódium.

Svetový pohár v behu na lyžiach- Trondheim (Nórsko)

+ 21,6 s

TRONDHEIM. Domáci Nór Johannes Hösflot Kläbo a Nemka Victoria Carlová zvíťazili v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 10 km klasicky s intervalovým štartom v Trondheime.

Kläbo zvíťazil vo všetkých troch súťažiach na podujatí a dostal sa na čelo seriálu. Carlová dosiahla prvé víťazstvo vo SP. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Kläbo bol prvý na medzičase po troch kilometroch a svoj náskok postupne zvyšoval až do cieľa. Skompletizoval tak víťazný hetrik, najlepší bol aj v šprinte voľnou technikou a skiatlone na 20 km.

Druhého krajana Paala Golberga zdolal o 17,7 sekundy. Treti bol ďalší Nór Henrik Dönnestad (+ 21,1 s). V najlepšej sedmičke bolo až šesť bežcov z tejto severskej krajiny.

Ich totálnu dominanciu narušil iba švédsky reprezentant Calle Halfvarsson, ktorý skončil štvrtý. Doterajší líder celkového poradia Harald Östberg Amundsen bol v nedeľu siedmy.

Carlová bola najlepšia na všetkých meraných medzičasoch a vylepšila svoje maximum vo SP, ktorým bolo tretie miesto spred týždňa vo švédskom Östersunde.

Druhá skončila Američanka Rosie Brennanová s mankom 19,6 sekundy a pódium doplnila Ebba Anderssonová zo Švédska (+ 21,6 s). Jessica Digginsová z USA skončila štvrtá a udržala sa na čele Svetového pohára.

Podujatie bolo generálkou na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v tomto nórskom stredisku v roku 2025.