6.

Didrik Tönseth

Nórsko

+ 27,2 s

LILLEHAMMER. Triumfom nórskych reprezentantov sa skončili sobotňajšie preteky mužov na 15 km voľným spôsobom Svetového pohára v behu na lyžiach v Lillehammeri.

Prvé miesto si vybojoval Simen Hegstad Krüger časom 32:26,2 minúty, na druhom skončil jeho krajan Hans Christer Holund s mankom 1,6 sekundy a tretí finišoval Martin Löwström Nyenget (+17,5 s).

Pre dvadsaťosemročného Krügera to bolo piate víťazstvo vo Svetovom pohári, v rovnakej disciplíne získal tento rok striebornú medailu na majstrovstvách sveta v Oberstdorfe i na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018.

V úvode sobotných pretekov sa držali na čele ruskí bežci, no po polovici trate prebrali taktovku Nóri. Krüger sa dostal na čelo po deviatich kilometroch a pozíciu si udržal až do cieľa.

Na pódium siahal český reprezentanti Michal Novák, kilometer pred páskou figuroval na bronzovej priečke, no v závere ho predbehli ešte Nyenget i Rus Alexej Červotkin a tak obsadil piatu priečku.

Na čele celkového poradia Svetového pohára figuruje s 256 bodmi Johannes Hösflot Kläbo, ktorý skončil v sobotu na 12. mieste. Druhý je Rus Alexander Boľšunov (233 b) a tretí Červotkin (162 b).

Priebežné poradie:

Celkové poradie SP (5 z 28):

1. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 256 b, 2. Alexander Boľšunov (Rus.) 233, 3. Červotkin 162, 4. Erik Valnes (Nór.) 160, 5. Sergej Usťugov (Rus.) 150, 6. Alexander Terentev (Rus.) 141

Poradie v dlhých behoch (3 z 16):

1. Boľšunov 178 b, 2. Červotkin 162, 3. Usťugov 132, 4. Novák 105, 5. Holund 102, 6. Krüger 100

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»V Lillehammeri obsadili pódium len Nóri. Siahal naň aj český bežec