Dramatický súboj rozhodli stotiny. Prvé stúpanie bolo nekonečné, hovorí víťaz

Johannes Hösflot Kläbo (vpravo) víťazí pred druhým Francúzom Lucasom Chanavatom. (Autor: TASR/ Keystone via AP)
TASR|27. jan 2024 o 20:25

V súťaži žien dominovali reprezentantky Švédska.

+ 9,63 s

GOMS. Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo zvíťazil v šprinte voľnou technikou na pretekoch Svetového pohára vo švajčiarskom Gomse.

V dramatickom finále zvíťazil s tesným náskokom 0,08 s pred druhým v poradí Francúzom Lucasom Chanavatom. Tretie miesto obsadil ďalší Nór Haavard Solaas Taugboel s mankom 0,73 na víťaza.

Pre 27-ročného Kläba to bolo 73. víťazstvo na podujatí pod hlavičkou Svetového pohára a celkovo 92. pódiové umiestnenie.

"Ďakujem divákom za to, že ma poháňali dopredu. Od štvrťfinále som súperil so Chanavatom a až teraz som ho zdolal. Som spokojný, hoci prvé stúpanie vo finále mi pripadalo ako nekonečné," poznamenal Kläbo.

V ženskej časti pretekov sa z prvenstva tešila Linn Svahnová. Preteky vo švajčiarskom stredisku Goms sa skončili dominanciou Švédok, ktorú potvrdili druhá Maja Dahlqvistová i tretia Jonna Sundlingová.

Aj na štvrtom a piatom mieste sa umiestnili lyžiarky zo Škandinávskeho polostrova, finálovú šesticu uzavrela Švajčiarka Nadine Faehndrichová.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Dramatický súboj rozhodli stotiny. Prvé stúpanie bolo nekonečné, hovorí víťaz