Digginsová v Canmore zvýšila náskok na čele seriálu, dominantný triumf Krügera

Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová
Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
TASR|9. feb 2024 o 21:54

V sobotu je na programe šprint voľnou technikou.

+10,3 s

CANMORE. Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová vyhrala piatkové preteky Svetového pohára na 15 km voľne s hromadným štartom a upevnila si post líderky seriálu.

V kanadskom stredisku Canmore triumfovala s náskokom 2,6 s pred Francúzkou Delphine Claudelovou, tretia skončila Heidi Wengová z Nórska (+3,3).

Digginsová nadviazala na prvenstvo z predchádzajúceho "masáku" vo švajčiarskom Gomse, dosiahla piaty triumf v tejto sezóne a jubilejný dvadsiaty v kariére v SP.

Navyše si pripísala maximum bodov aj na dvoch bonusových prejazdoch na métach 6,7 a 10,5 km. Vo finiši sa s Claudelovou odpútali od zvyšku osemčlennej vedúcej skupiny a Francúzku v cieľovej rovinke suverénne zdolala.

V sobotu je v Canmore na programe šprint voľnou technikou a v nedeľu preteky na 20 km klasicky s hromadným štartom.

Medzi mužmi triumfoval Nór Simen Hegstad Krüger. Do cieľa prišiel s výrazným takmer 10-sekundovým náskokom pred krajanom a lídrom seriálu Haraldom Östbergom Amundsenom. Tretí skončil Rakúšan Mika Vermeulen (+10,3).

Krüger sa z početnej vedúcej skupiny odpútal krátko za polovicou trate a nasadil tempo, na ktoré žiadny z jeho konkurentov nedokázal odpovedať. Na desiatom kilometri mal k dobru už 17 sekúnd a o jeho víťazstve nebolo pochýb.

Dosiahol svoje desiate prvenstvo v prestížnom seriáli, prvé v tejto sezóne. Naposledy bol na najvyššom stupni vlani v marci v Osle v masse na 50 km voľne.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Digginsová v Canmore zvýšila náskok na čele seriálu, dominantný triumf Krügera