8.Patricija EidukováLotyšsko+ 58,7 s
9.Delphine ClaudelováFrancúzsko+ 1:00,2 min
10.Kateřina RazýmováČesko+ 1:03,2 min
Alena ProcházkováSlovenskonedokončila

DAVOS. Američanka Rosie Brennanová zvíťazila po sobotňajšom šprinte aj v nedeľňajších pretekoch na 10 km voľným spôsobom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose.

Tridsaťdvaročná pretekárka si pripísala druhý triumf v kariére a využila absenciu najlepších bežkýň z krajín severnej Európy, ktoré v Davose chýbali.

Brennanová triumfovala časom 24:49,8 minúty a zároveň sa posunula na čelo celkového poradia Svetového pohára i hodnotenia dlhých behov.

Na druhom mieste v nedeľu finišovala ruská reprezentantka Julia Stupaková s mankom 34 sekúnd a tretia bola ďalšia Američanka Hailey Swirbulová (+40,5 s).

Mužské preteky na 15 km voľným spôsobom ovládli reprezentanti Ruska.

Obsadili všetky tri pódiové priečky, zvíťazil Alexander Boľšunov pred krajanmi Andrejom Melničenkom a Arťomom Maľcevom. Jediný slovenský reprezentant na štarte Ján Koristek skončil na 53. mieste s odstupom 3:10,9 min.

53.Ján Koristek Slovensko+3:10,9 min

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Brennanová vyhrala ďalšie preteky, medzi mužmi dominovali Rusi