3.

Jonna Sundlingová

Švédsko

+10,0 s

FALUN. Nórsky bežec na lyžiach Johannes Kläbo zvíťazil v sobotňajších pretekoch na 10 km klasicky na podujatí Svetového pohára vo švédskom Falune.

V predposlednej súťaži sezóny triumfoval pred Fínom Iivom Niskanenom s viac než 20-sekundovým náskokom, pódium doplnil ďalší Nór Martin Löwström Nyenget.

Držiteľ žltého dresu pre lídra celkového poradia Harald Amundsen obsadil ôsme miesto. Pred krajanom Kläbom má na čele celkovej klasifikácie pred záverečnými pretekmi náskok 112 bodov.

Medzi ženami zvíťazila Fínka Kerttu Niskanenová, v cieli mala náskok 4,2 sekundy pred krajankou Johannou Matintalovou. Tretie miesto vybojovala Jonna Sundlingová zo Švédska.

Líderka celkového poradia Američanka Jessica Digginsová obsadila piate miesto a pred svojou súperkou o celkový triumf Švédkou Linn Svahnovou zvýšila náskok na 75 bodov. Svahnová tento rok získala už malý krištáľový glóbus za víťazstvo v šprinte.

Svetový pohár v behu na lyžiach vyvrcholí nedeľnými pretekmi na 20 km voľne s hromadným štartom.

Celkové poradie SP (po 32 z 33 pretekov)

Ženy: 1. Digginsová 2616 b, 2. Linn Svahnová 2541, 3. Frida Karlsson (obe Švéd.) 2249, 4. Carlová 2024, 5. Niskanenová 1982, 6. Sundlingová 1976

Muži: 1. Amundsen 2582 b, 2. Kläbo 2470, 3. Valnes 2106, 4. Paal Golberg (Nór.) 1805, 5. Nyenget 1306, 6. Friedrich Moch (Nem.) 1232

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Niskanenová triumfovala na 10 km klasicky, Digginsová zvýšila náskok na čele