Repiská nestačila na tureckú súperku, Dratva na ME postúpil

Martina Repiská na OH v Tokiu.
Martina Repiská na OH v Tokiu. (Autor: TASR)
TASR|25. apr 2022 o 19:45

Výsledky slovenských bedmintonistov na ME v Madride.

MADRID. Slovenský bedmintonista Milan Dratva má za sebou úspešné 1. kolo dvojhry na majstrovstvách Európy v Madride. V pondelok si vo svojom prvom zápase poradil s Estóncom Karlom Kertom 2:0 na sety.

Slovák v súboji, ktorý trval 30 minút, potvrdil pozíciu favorita. Vo svetovom rebríčku mu patrí 157. priečka, oproti tomu Estóncovi až 361. Prvý set vyhral Dratva na 14, v druhom ale musel doťahovať náskok Kerta.

Ten viedol 9:4 aj 10:5, postupne sa ale prejavila kvalita Slováka a druhý set vyhral pomerom 21:13. V druhom kole sa Dratva stretne v utorok dopoludnia s favorizovaným Dánom Markusom Barthom.

Slovenská reprezentantka a účastníčka OH v Tokiu Martina Repiská nastúpila proti favorizovanej Turkyni Aliye Demirbagovej a prehrala 0:2.

Proti 66. hráčke sveta podala bojovný výkon, vo viacerých pasážach dokázala súperku potrápiť, ale napokon prehrala po setoch 16:21 a 17:21.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Repiská nestačila na tureckú súperku, Dratva na ME postúpil