Beckham od januára do AC Miláno

SITA|22. okt 2008 o 18:35

Adriano Galliani chce Angličana natrvalo.

MILÁNO. Viceprezident talianskeho futbalového veľkoklubu AC Miláno Adriano Galliani potvrdil, že hviezdny Angličan David Beckham bude od januára 2009 do konca sezóny 2008/2009 hosťovať v kádri "rossoneri".

Druhý muž AC zároveň naznačil, že populárneho "Becksa" by slávny klub v lete mohol angažovať aj natrvalo. Bývalý kapitán anglickej reprezentácie chce hrať za AC Miláno preto, aby sa aj po skončení sezóny v zámorskej Major League Soccer (MLS), kde oblieka dres Los Angeles Galaxy, udržal vo forme a mal šancu hrať za národný tím v kvalifikačných zápasoch o postup na MS 2010. Taliansky kormidelník anglickej reprezentácie Fabio Capello totiž vyhlásil, že šancu dostanú iba futbalisti, ktorí pravidelne hrajú.

"Beckham chce trénovať a hrať v našom klube a aj my ho chceme. Od januára až do konca sezóny bude u nás hosťovať. Bude môcť hrať za Miláno Seriu A aj v Pohári UEFA. Dnešný futbal nie je už len o taktike a technických schopnostiach hráčov, záleží aj na plných štadiónoch a sponzoroch. Divákov dokážu prilákať iba superhviezdy - s Beckhamom, Kaká a Ronaldinhom budeme mať zostavu snov," nechal sa počuť Galliani.

Angažovanie Davida Beckhama víta aj tréner "rossoneri" Carlo Ancelotti. "Bude pre mňa veľká česť, že si David zahrá v našom tíme. Je to veľký profesionál a špičkový športovec. Ak ho budeme mať k dispozícii do konca sezóny, budem šťastný," priznal Ancelotti.

Nachádzate sa tu:
Domov