Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Beckenbauer odmietol podozrenie z korupcie v súvislosti s MS 2006

Beckenbauer. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. júl 2018 o 13:34

Údajne bol zapojený do prevodu sumy na konto funkcionára FIFA Mohameda Bin Hammama.

MNÍCHOV. Bývalý vynikajúci nemecký futbalista, tréner a funkcionár Franz Beckenbauer naďalej odmieta obvinenia z kupovania hlasov v súvislosti s organizáciou MS 2006.

Sedemdesiatdvaročný Beckenbauer sa k obvineniam vyjadril v sobotu počas udeľovania bavorských športových cien.

Nemá silu všetko znova vysvetľovať

"Ľudia si vytvoria svoju vlastnú verziu udalostí a vy im skrátka nemáte ako oponovať. Nemám silu ani záujem vysvetľovať všetko odznova. Svoju výpoveď som už poskytol kompetentným," uviedol podľa agentúry DPA.

Podľa obvinení mal byť Beckenbauer, ktorý bol v tom čase šéfom nemeckej kandidatúry na organizáciu MS 2006, v roku 2002 zapojený do prevodu sedemcifernej sumy z účtu organizačného výboru šampionátu cez Švajčiarsko na konto funkcionára Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Mohameda Bin Hammama.

Tomu medzičasom udelili doživotný zákaz činnosti. Čiastka mala byť použitá na zabezpečenie hlasov ázijských členských krajín FIFA. Väčšinu peňazí mal údajne poskytnúť vtedajší riaditeľ spoločnosti Adidas Robert Louis-Dreyfus.

Nemecko tesne porazilo JAR v hlasovaní

Nemecko v tajnom hlasovaní zdolalo Juhoafrickú republiku tesne 12:11 a v roku 2006 usporiadalo svetový šampionát.

Beckenbauer patrí spolu s Brazílčanom Mariom Zagallom a Francúzom Didierom Deschampsom medzi troch hráčov, ktorí dokázali získať titul na MS ako hráč aj tréner.

"Cisár Franz" triumfoval ako kapitán Nemeckej spolkovej republiky na domácich MS v roku 1974, ako tréner doviedol národný tím k titulu na MS 1990 v Taliansku.

Súvisiace články