Bayern rozstrieľal Bazilej 7:0, Gomez so štyrmi gólmi

Mario Gomez (vľavo) strelil proti FC Bazilej štyri góly.
Mario Gomez (vľavo) strelil proti FC Bazilej štyri góly. (Autor: SITA/AP)
SITA|13. mar 2012 o 22:38

Francúzskemu Olympique Marseille stačila na nečakaný postup aj prehra 1:2 na trávniku Interu Miláno.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayernu Mníchov a Olympique Marseille sa stali ďalšími dvomi štvrťfinalistami Ligy majstrov 2011/2012.

Bavori v osemfinálovej odvete vo vypredanej Alianz aréne deklasovali FC Bazilej 7:0, keď o osude stretnutia rozhodli už v prvom polčase, štyrmi gólmi sa zaskvel Mario Gomez.

Hráčom Marseille zabezpečila na San Sire v dueli proti domácemu Interu Miláno účasť medzi elitnou osmičkou aj prehra 1:2, postupový gól zariadil v druhej minúte nadstaveného času striedajúci Brandao.

Bayern už v 11. minúte zmazal jednogólové manko zo St. Jacobs Parku, keď po odrazenej strele Kroosa sa strelecky presadil Robben.

Ribéry nahrával, Gomes skóroval

Švajčiari nedokázali udržať loptu v strede poľa a nebyť skvelých zákrokov brankára Sommera, mohli už po úvodnej polhodine prehrávať rozdielom triedy.

V 39. minúte po ojedinelej útočnej akcii Bazileja mieril Alexander Frei v záklone vysoko nad.

V závere polčasu Bayern opäť vystupňoval tlak a zasadil hosťom ďalšie dva gólové údery.

Po centri aktívneho Robbena sa najskôr z voleja presadil Muller a v 44. minúte po priamom kope usmernil šikovnú prihrávku Badstubera za Sommerov chrbát Gomez.

Kanonier Bayernu pridal v druhom polčase po troch centroch Ribéryho ďalšie tri presne zásahy a stal sa ôsmym hráčom v histórii Ligy majstrov, ktorý strelil v jednom zápase štyri góly.

Debakel Bazileja zavŕšil v 81. minúte Robben.

Marseille rozhodla nadstavenom čase

Inter Miláno nastúpil proti Marseille s cieľom streliť rýchly gól a v prvej desaťminútovke si vypracoval dve dobre príležitosti, Sneijder i Milito však stroskotali na brankárovi Mandandovi.

Hráči Marseille postupne vyšli z obrannej ulity, no vpredu boli neškodní, hlavička Remyho mierila iba do bočnej siete. V nadstavenom čase nevyužil možnosť Interu na gól do šatne Forlan.

V druhom polčase si Inter nevedel poradiť s pozornou defenzívou Marseille a v 72. minúte mohol inkasovať, hlavičku Diawaru však vytlačil Julio Cesar končekmi prstov na roh.

V 75. minúte sa domáci dočkali vedúceho gólu zásluhou Argentínčana Milita, no k predĺženiu neprišlo.

V druhej minúte nadstaveného času totiž vyrovnal Brandao. Domácim nepomohol už ani gól Pazziniho v šiestej minúte nadstavenia.

ico

Výsledky:

Bayern Mníchov (Nem.) - FC Bazilej (Švaj.) 7:0 (3:0)

Góly: 44., 50., 61. a 67. M. Gomez, 11. a 81. Robben, 42. T. Müller, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

prvý zápas 0:1, do štvrťfinále postúpil Bayern

Inter Miláno - Olympique Marseille 2:1 (0:0)

Góly: 76. Milito, 90.+6 Pazzini - 90.+2 Brandao

Prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpilo Marseille

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern rozstrieľal Bazilej 7:0, Gomez so štyrmi gólmi