Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Bátory vo finiši zdolal o desatinku Bajčičáka

SITA|Publikované 20. mar 2008 o 12:06

SKALKA 20. marca (SITA) - Vo štvrtkových pretekoch voľnou technikou s hromadným štartom v rámci 62. ročníka Bezroukovho memoriálu, najstaršieho podujatia v behu na lyžiach v strednej Európe, zvíťazili ...

SKALKA 20. marca (SITA) - Vo štvrtkových pretekoch voľnou technikou s hromadným štartom v rámci 62. ročníka Bezroukovho memoriálu, najstaršieho podujatia v behu na lyžiach v strednej Európe, zvíťazili na Skalke pri Kremnici favoriti. Mužskú desiatku vyhral slovenský reprezentant Ivan Bátory, ktorý v strhujúcom finiši o desatinku predstihol svojho oddielové kolegu zo ŠKP Štrbské Pleso Martina Bajčičáka a po stredajšom triumfe na 7,5 km klasicky si vybojoval už druhý titul majstra Slovenska. Zaujímavosťou bolo, že v rámci domáceho šampionátu sa na 4. až 7. priečke zoradili slovenskí biatlonoví reprezentanti - Pavol Hurajt, Dušan Šimočko, Matej Kazár a Miroslav Matiaško. Preteky žien na 7,5 km vyhrala Poľka Justyna Kowalczyková s náskokom 21,7 sekundy pred slovenskou reprezentantkou Alenou Procházkovou, ktorá sa stala majsterkou Slovenska. Juniorské tituly si vybojovali Peter Mlynár a Barbara Blašková (obaja ŠKP Štrbské Pleso).

Výsledky:

Muži - 10 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Ivan Bátory 23:48,0 min, 2. Martin Bajčičák (obaja ŠKP Štrbské Pleso) +0,1 s, 3. Mariusz Michalek (Poľ.) +6,9, 4. Michal Malák (ŠKP Štrbské Pleso) +10,8, 5. Aleš Razým (ČR) +16,2, 6. Martin Otčenáš (Tatranská Štrba) +51,6.

Majstrovstvá SR - muži: 1. Ivan Bátory 23:48,0 min, 2. Martin Bajčičák (obaja ŠKP Štrbské Pleso) +0,1 s, 3. Michal Malák (ŠKP Štrbské Pleso) +10,8.

Majstrovstvá SR - juniori: 1. Peter Mlynár (ŠKP Štrbské Pleso) 24:58,5 min.

Ženy - 7,5 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 20:10,1 min, 2. Alena Procházková (Slávia Banská Bystrica) +21,7, 3. Klára Moravcová (ČR) +1:02,9, 4. Barbara Blašková (ŠKP Štrbské Pleso) +1:22,0, 5. Katarína Garajová (KBL Jasná Liptovský Mikuláš) +1:30,1, 6. Martina Chrástková (ČR) +1:37,5.

Majstrovstvá SR - ženy: 1. Alena Procházková (Slávia Banská Bystrica) 20:31,8 min, 2. Barbara Blašková (ŠKP Štrbské Pleso) +1:00,3, 3. Katarína Garajová (KBL Jasná Liptovský Mikuláš) +1:08,4.

Majstrovstvá SR - juniorky: 1. Barbara Blašková (ŠKP Štrbské Pleso) 21:32,1 min.