Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Batistuta priznal: Pre bolesti som rozmýšľal o amputácii nôh

Gabriel Batistuta v roku 2002. (Autor: archív TASR/AP)
TASR|30. aug 2014 o 11:03

Legendárny argentínsky futbalista takmer prišiel o časť dolných končatín.

BUENOS AIRES. Legendárny argentínsky futbalista Gabriel Batistuta takmer prišiel o časť dolných končatín. Bývalý skvelý útočník v televíznom rozhovore priznal, že po skončení hráčskej kariéry ho trápili neznesiteľné bolesti nôh, kvôli ktorým dokonca zvažoval čiastočnú amputáciu. Ku krajnému riešeniu ale nakoniec neprišlo.

Štyridsaťpäťročný Batistuta, ktorý si vyslúžil za svoje kanonierske schopnosti prezývky "Batigol" či "Archanjel Gabriel", ukončil kariéru v roku 2005 a krátko nato začal mať problémy s členkami. "Mal som neznesiteľné bolesti," uviedol bývalý ostrostrelec, ktorý sa najviac preslávil pôsobením v talianskej Fiorentine, kde v 269 dueloch Serie A strelil 168 gólov.

Najprv nemohol bežať, neskôr sa už ani poriadne hýbať či vstať z postele. "Raz som sa musel vymočiť rovno v posteli, hoci som mal toaletu vzdialenú iba pár krokov. Nemohol som sa hnúť," prezradil. Vážne tak uvažoval o čiastočnej amputácii, lekár mu ale zákrok neodobril. "Spýtal sa ma, či som sa nezbláznil," povedal Batistuta.

Futbalistovi s nosom na góly voperovali lekári do členka špeciálne skrutky, ktoré mu výrazne pomohli. V súčasnosti už môže opäť zľahka behať. "Ale stále potrebujem čas a trpezlivosť," dodal Batistuta, ktorého citovala agentúra AP.

Štyridsaťpäťročný Batistuta je historicky najlepším strelcom argentínskej reprezentácie, v 78 zápasoch dal 56 gólov. Svoju krajinu reprezentoval na troch svetových šampionátoch, na ktorých nastrieľal dokopy 10 gólov, čím sa zaradil medzi najlepších kanonierov v dejinách MS. V roku 2000 získal s AS Rím titul v talianskej Serii A.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články