Antetokounmpo sa vrátil do akcie, exceloval najmä v úvode zápasu

Giannis Antetokounmpo.
Giannis Antetokounmpo. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. jan 2023 o 09:50

Boston prišiel o deväťzápasovú víťaznú sériu.

NEW YORK. Basketbalisti Milwaukee zvíťazili na palubovke Detroitu 150:120. Po absencii spôsobenej zranením kolena sa do zostavy Bucks vrátil Giannis Antetokounmpo, ktorý zaznamenal 29 bodov, z toho 20 v prvej štvrtine.

Orlando zdolalo Boston 113:98 a ukončilo deväťzápasovú víťaznú sériu Celtics. Paolo Banchero si v drese Magic pripísal na konto 23 bodov.

"Vždy keď nastúpite proti súperovi, ktorý má takú úroveň, akú by ste chceli mať vy, vyburcuje vás to k najlepšiemu výkonu.

Pristúpili sme k zápasu so správnym mentálnym nastavením a dokázali sme správne realizovať veci aj na palubovke," pochvaľoval si 20-ročný Banchero.

Druhý tím západu Memphis neuspel už v treťom stretnutí v sérii. Podľahol Sacramentu vysoko 100:133. Grizzlies sa nedokázali vyrovnať s absenciou lídra Ja Moranta, Kings naopak ukázali, že majú viacero útočných možností.

Najviac bodov dal z pozície náhradníka Trey Lyles, ktorý si vylepšil sezónne maximum na 24 bodov. Sacramento premenilo v prvej štvrtine 12 trojok, čím vyrovnalo historický rekord súťaže v tomto ukazovateli.

"Dnes to bol výborný tímový výkon. V prvom polčase nám išla streľba, v druhom sme predviedli výbornú obranu," pochválil mužstvo kouč Kings Mike Brown.

NBA - základná časť - 24. január:

Detroit - Milwaukee 120:150

Najviac bodov: Bogdanovič 33 (6 trojok), Duren 23 (15 doskokov), Bey 21 - Antetokunmpo 29 (12 doskokov), Lopez 21, Carter a Portis (10 doskokov) po 18

Orlando - Boston 113:98

Najviac bodov: Banchero 23, Carter 21, Anthony 18 - Tatum a Brown po 26, Hauser 13

Chicago - Atlanta 111:100

Najviac bodov: DeRozan 26, LaVine 20, Williams 18 (10 doskokov) - Young 21 (13 asistencií), D. Murray 20, Capela 16 (12 doskokov)

Houston - Minnesota 119:114

Najviac bodov: Green 42 (6 trojok), Sengün 21, Gordon 14 - Edwards 31 (6 trojok), Russell 30 (6 trojok), Gobert 15 (16 doskokov)

Utah - Charlotte 120:102

Najviac bodov: Markkanen 25 (11 doskokov), Clarkson 18, Conley 14 - Rozier 23, Plumlee 18, Smith 15

Portland - San Antonio 147:127

Najviac bodov: Lillard 37 (12 asistencií, 7 trojok), Simons 26, Nurkič 25 (11 doskokov) - Johnson 20, Sochan 18, Pöltl 14

Sacramento - Memphis 133:100

Najviac bodov: Lyles 24, Barnes (6 trojok) a K. Murray po 20 - Bane 21, Jackson 19, Brooks 13

Tabuľka NBA

Domov»Halové športy»Basketbal»Antetokounmpo sa vrátil do akcie, exceloval najmä v úvode zápasu