Víťazné gesto Bradleyho Beala.
Víťazné gesto Bradleyho Beala. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. okt 2021 o 07:15 (aktualizované 31. okt 2021 o 10:50)

Pozrite si sobotňajšie výsledky NBA.

NEW YORK. Basketbalisti San Antonia zvíťazili v zápase NBA na palubovke obhajcu titulu Milwaukee 102:93 a zastavili sériu štyroch prehier.

Súčasne získali prvé víťazstvo v sezóne na palubovke súpera. O triumfe Spurs rozhodla vyrovnaná hra jeho hráčov v útoku. Až piati z nich, z toho dvaja z lavičky, ukončili duel s dvojciferným počtom bodov na konte.

Silné momenty predviedol najlepší strelec Spurs v zápase Dejounte Murray, ktorý dal 16 zo svojich 23 bodov v záverečnej štvrtine.

"Keď som mal loptu, darilo sa mi aj v ťažkých pozíciách. Som hrdý, ak som v základnej zostave, ale som tiež vždy pripravený, ak zo striedačky vyvolajú moje meno. Ďakujem tímu, že mi verí rovnako ako ja jemu," povedal Murray.

Domácim nestačilo 28 bodov a 13 doskokov Jannisa Antetokounmpoa, ktorý sa v druhom polčase dostal do problémov s vysokým počtom faulov.

Tragická streľba za tri body

Vo Washingtone muselo duel s Bostonom rozlúsknuť až druhé predĺženie, po ktorom sa z tesného triumfu 115:112 tešili domáci Wizards.

Hostia mali svoje šance rozhodnúť duel už v riadnom hracom čase aj v prvom predĺžení, no strely Jaylena Browna (34 bodov) a Jaysona Tatuma (27 bodov) nespadli. Wizards potiahol s 36 bodmi Bradley Beal.

Brown a Tatum mali po desať trojkových pokusov, nepremenili ani jeden. Celtics mali spolu 26 striel spoza oblúka a premenili len dve.

"Dnes sme ukázali veľkú odolnosť. Použijem toto slovo, lebo ukazuje kto sme a kým by sme mali byť. Každý zápas potiahne niekto ďalší z hráčov," povedal tréner Wes Unseld jr. z Washingtonu, ktorý vyhral tretíkrát za sebou.

V NBA už nie je nezdolaný tím

V profilige už nezostal ani jeden tím bez prehry, prvú stratu zaznamenal Utah po prehre v Chicagu 99:107. Hostia síce stiahli 17-bodové manko na päť bodov, ale už sa im nepodarilo vyrovnať skóre duelu.

Bulls potiahol s 32 bodmi DeMar DeRozan, Zach LaVine pridal 26 bodov.

"Spoliehali sme sa jeden na druhého. Sme na seba nároční, keď sa nám nedarí a aj keď hráme proti tímom ako Jazz. Snažíme sa ukázať maximum, čo dokážeme," uviedol DeRozan, ktorý bol aj najlepším strelcom zápasu.

Vedenie zámorskej NBA v sobotu informovalo aj o finančnej pokute pre jednu z najväčších hviezd súťaže - Kevina Duranta.

Krídelník Brooklynu musí zaplatiť 25-tisíc dolárov. Olympijský šampión pyká za incident z tretej štvrtiny piatkového zápasu s Indianou Pacers, keď z frustrácie po faule súperovho hráča hodil loptu celou silou do hľadiska.