Slovenky turnaj nevyhrali. V obrane sme sa úplne rozpadli, hovorí tréner

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia.
Slovenská ženská basketbalová reprezentácia. (Autor: TASR)
TASR|29. máj 2021 o 19:39

Nad ich sily boli hráčky Slovinska.

PIEŠŤANY. Slovenská ženská basketbalová reprezentácia neuspela v druhom prípravnom zápase pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy vo Francúzsku a Španielsku (17. - 27. júna).

V súboji o prvenstvo na medzinárodnom turnaji v Piešťanoch prehrala so Slovinskom 66:81, hoci po polčase viedli o dva body.

„Odohrali sme slušný prvý polčas. Fakt dobrý, ale mohol byť aj lepší. V druhom polčase sme sa v obrane úplne rozpadli. Vyplývalo to aj z veľkého útočného tlaku, kde sme stratili určitý komfort.

Súper mal veľa protiútokov po našich stratách, 46 bodov za polčas je veľa v ženskom basketbale. Musíme sa na to trochu pozrieť, prečo tomu tak bolo. Neboli sme disciplinovaní, robili sme veľa, veľa chýb," povedal tréner Juraj Suja.

Séria prípravných duelov slovenského družstva pokračuje nasledujúci víkend v Chorvátsku, kde ich čaká domáca reprezentácia a Grécko.

Medzinárodný turnaj v Piešťanoch:

Slovensko - Slovinsko 66:81 (37:35)

Najviac bodov: Páleniková a Sujová po 15, Fekete 7 - Lisecová 20, Friškovecová 13, Oblaková 11

Domov»Halové športy»Basketbal»Slovenky turnaj nevyhrali. V obrane sme sa úplne rozpadli, hovorí tréner