Hviezda NBA predĺžila kontrakt, zarobí viac ako 50 miliónov ročne

Basketbalisti tímu Los Angeles Clippers Kawhi Leonard a James Harden.
Basketbalisti tímu Los Angeles Clippers Kawhi Leonard a James Harden. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. jan 2024 o 16:08

Leonard verí, že mužstvo zostane pohromade.

LOS ANGELES. Americký basketbalista Kawhi Leonard sa dohodol s tímom NBA Los Angeles Clippers na predĺžení kontraktu. Dvojnásobný MVP finále zarobí za ďalšie tri roky 153 miliónov dolárov.

Leonard súhlasil, že v záverečných dvoch rokoch kontraktu mu klesne ročný plat z 52 na 50 miliónov. Verí, že tento krok umožní udržať mužstvo pokope.

Z ďalších opôr tímu Jamesovi Hardenovi po sezóne zmluva vyprší a Paul George má kontrakt ešte na ďalší ročník, no v lete si bude môcť uplatniť hráčsku opciu a vstúpiť na trh s voľnými hráčmi.

"Absolvoval som pár rozhovorov a myslím si, že všetci v tíme zotrvajú. Mohol som podpísať aj maximálny kontrakt, no tento mi vyprší, keď budem mať 35 rokov. Uvidíme, ako budem hrať potom," vyhlásil Leonard podľa ESPN.

Basketbalisti tímu Los Angeles Clippers Paul George a Kawhi Leonard.
Basketbalisti tímu Los Angeles Clippers Paul George a Kawhi Leonard. (Autor: TASR/AP)

Tridsaťdvaročný krídelník má v prebiehajúcom ročníku priemer 24 bodov na zápas a predovšetkým sa mu na rozdiel od minulých sezón darí zostať zdravý.

Vynechal iba štyri z 37 stretnutí. Clippers patrí štvrtá priečka v Západnej konferencii s mankom iba dvoch duelov na prvú Minnesotu. Patria tak ku kandidátom na titul, ktorý by bol pre klub prvý v histórii.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Hviezda NBA predĺžila kontrakt, zarobí viac ako 50 miliónov ročne