Ďalší skvelý výkon Jokiča nestačil, Miami vyrovnalo finálovú sériu

NBA - finále play-off - 2. zápas

Denver Nuggets - Miami Heat 108:111

Najviac bodov: Jokič 41 (11 doskokov), Murray 18 (10 asistencií), Gordon 12 - Vincent 23, Butler a Adebayo po 21

/stav série 1:1/

DENVER. Basketbalisti Miami zvíťazili v druhom zápase finálovej série NBA nad Denverom 111:108 a vyrovnali stav série na 1:1.

V drese Heat nazbieral Gabe Vincent 23 bodov, Jimmy Butler a Bam Adebayo zhodne 21 bodov. V drese Nuggets zažiaril Srb Nikola Jokič, ktorý zaznamenal 41 bodov a 11 doskokov.

Denver prehral po prvý raz v play-off na domácej palubovke. Zápas sa pre neho od úvodu vyvíjal lepšie, v jednej chvíli viedol už o 15 bodov.

Hostia sa však dotiahli a o svojom triumfe rozhodli vo štvrtej štvrtine, v ktorej zvíťazili 36:25. Rozhodnutie prišlo z ruky Adebaya, ktorý 48,3 sekundy pred koncom premenil dva trestné hody.

"Pred štvrtou štvrtinou sme vedeli, že cesta vedie cez dobrú defenzívu. To bolo pre nás to najdôležitejšie," citovala Adebaya agentúra AP.

Denver mal v závere šancu vyrovnať, no Jamal Murray minul kôš spoza trojkového oblúka. "Vyzeralo to dobre, len to tam nespadlo," povedal Murray, ktorý zaznamenal 18 bodov a pridal 10 asistencií.

Tretí zápas je na programe v noci na štvrtok na palubovke Miami.

Domov»Halové športy»Basketbal»Ďalší skvelý výkon Jokiča nestačil, Miami vyrovnalo finálovú sériu