Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Barteková sa ziky nebojí, nechce, aby jej prekazila plány

Danka Barteková (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|Publikované 30. jún 2016 o 08:53

Nevzdám sa predsa šance reprezentovať svoju krajinu a súťažiť na olympiáde pre možné uštipnutie komárom, vraví skeetarka.

BRATISLAVA. Na rozdiel od rôznych popredných svetových golfistov vrátane aktuálnej svetovej jednotky Jasona Daya z Austrálie nemá slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková v súvislosti so štartom na blížiacich sa olympijských hrách obavy z vírusu ziky a do brazílskeho Ria de Janeiro, kde bude v skeete obhajovať bronz spred štyroch rokov, odcestuje.


"Na cestu do Ria sa teším a nenechám vírus zika, aby skazil moje plány. Riziko nákazy je v zimných brazílskych mesiacoch minimálne a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nevidí dôvod, aby sme sa báli, ak budeme dodržiavať jednoduché kroky na prevenciu proti uštipnutiu. Očkovanie mám za sebou, s jednoduchými radami od WHO som sa oboznámila. Verím, že domov sa vrátim zdravá a v bezpečí. Nevzdám sa predsa šance reprezentovať svoju krajinu a súťažiť pod piatimi kruhmi pre možné uštipnutie komárom," uviedla D. Barteková prostredníctvom  facebooku.
 

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.