Škótsko
Škótsko
EURO 2024
23.06.2024, Skupina A
0 - 1
0:0
Maďarsko
Maďarsko

Varga má po kolízii zlomeniny v oblasti tváre. Maďarský kapitán kritizoval rýchlosť zásahu

Barnabás Varga mal kolíziu v zápase Škótsko - Maďarsko na EURO 2024. Zdravotníci ho odnášali na nosidlách.
Fotogaléria (30)
Barnabás Varga mal kolíziu v zápase Škótsko - Maďarsko na EURO 2024. Zdravotníci ho odnášali na nosidlách. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. jún 2024 o 08:40

Maďarský útočník utrpel aj otras mozgu, je v stabilizovanom stave.

STUTTGART. Maďarský futbalový útočník Barnabás Varga je po hrozivom zranení v súboji so Škótskom na EURO 2024 v stabilizovanom stave.

Po kolízii s brankárom súpera Angusom Gunnom utrpel otras mozgu i viacero zlomenín v oblasti tváre.

V nemocnici v Stuttgarte pravdepodobne podstúpi operáciu a v prípade postupu svojho tímu do osemfinále sa už na turnaji nepredstaví.

Varga sa pri jednej z centrovaných lôpt do šestnástky v druhom polčase nešťastne zrazil s Gunnom a zostal nehybne ležať na trávniku.

Tam ho potom dlhé minúty ošetrovali a neskôr na nosidlách transportovali do nemocnice. Maďari napokon triumfovali nad Škótskom 1:0 gólom striedajúceho Kevina Csobotha v nadstavenom čase a zachovali si šancu na postup do osemfinále z tabuľky tretích tímov.

"Tešíme sa, ale myslíme aj na Barniho, lebo najdôležitejšie je, že sa má dobre. Po kolízii som k nemu išiel prvý. Videl som, čo sa stalo, ale nechcem o tom ani rozprávať," povedal kapitán národného tímu Dominik Szoboszlai pre maďarskú agentúru MTI.

Podľa neho prišla prvá pomoc pre jeho 29-ročného spoluhráča s oneskorením. "Dúfam, že si všetci vstúpia do svedomia, hoci teraz sme z toho vyšli dobre. Verím, že niečo podobné už nikdy nezažijeme."

Fotogaléria zo zápasu Škótsko - Maďarsko na EURO 2024 (skupina A)

"Barnabás Varga má zlomených niekoľko kostí v tvári a utrpel aj otras mozgu. Útočník Ferencvárosu s najväčšou pravdepodobnosťou podstúpi operáciu. Noc strávi v nemocnici v Stuttgarte. Celý tím mu drží palce," informoval ešte neskoro večer na sociálnej sieti Maďarsky futbalový zväz.

Stredopoliar Roland Sallai vyhlásil, že víťazstvo venuje tím Vargovi: "Bolo to hrozné vidieť Barnabása v takejto situácii.

Záverečných 15-20 minút sme bojovali pre neho, chceli sme vyhrať, čo sa nám našťastie podarilo. Toto víťazstvo mu teraz venujeme."

Nachádzate sa tu:
Domov»EURO 2024»Varga má po kolízii zlomeniny v oblasti tváre. Maďarský kapitán kritizoval rýchlosť zásahu