Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola hádzanárskej extraligy mužov.

BRATISLAVA.

Výsledky

Bardejov - Prešov 21:37 (12:15)

Najviac gólov: Čorej 6, D. Krok a Bokol po 4 - Huňady 6, Géci, Radčenko, Kozlov a Dudáš po 4.

Pok. hody: 2/1 - 7/3, vylúčení: 7 - 4, rozhodovali: Barborík a Rondoš, 690 divákov.

Favorizovaný Tatran v prvom polčase akoby hľadal svoju tvár a domáci nielen vyrovnávali jeho náskok, ale aj viedli 7:5. Po obrátke hostia pridali v kombináciách i zakončovaní a jednoznačne dominovali vo všetkých činnostiach. V zápase vynikli obaja brankári - domáci Popčák a hosťujúci Krupa, no azda najlepším na ihrisku bol skúsený Maroš Čorej v domácom drese.

Nové Zámky - IS Košice 37:28 (19:17)

Najviac gólov: S. Mažár 13/2, Vadkerti 6, Szücs 5 - T. Urban 7/2, Strapko 7, Mazák 5.

Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčení: 7 - 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 700 divákov.

V úvode sa obe mužstvá striedali vo vedení bez výrazného náskoku. Domáci si šnúrou štyroch gólov od 20. min vypracovali vedenie, ktoré síce ešte hostia dokázali skorigovať. V druhom polčase však Novozámčania podali excelentný výkon. Zaskvel sa najmä Samuel Mažár, autor 13 gólov.

Považská Bystrica - Hlohovec 38:26 (18:9)

Najviac gólov: Maťaš a Tůma po 6, Ďuriš 5/1 - Pupík 9, F. Zaťko 6/1, Michal Fázik 4.

Pok. hody: 4/3 - 7/1, vylúčení: 8 - 6, ČK: Adamčík za tri vylúčenia - Laho za tri vylúčenia, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 700 divákov.

V prvom polčase si domáci dobrou hrou udržiavali pohodlný náskok a Hlohovec prakticky do ničoho nepustili. Po zmene strán hráči Považskej Bystrice síce poľavili, bezproblémové víťazstvo si však nenechali ujsť.