Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Barcelona mala platiť za diskreditáciu Messiho, Piquého či Guardiolu

Lionel Messi v zápase proti Villarrealu. (Autor: Joan Monfort TASR/AP)
SITA|19. feb 2020 o 11:12

Diskreditovať mali aj Messiho, Piquého či Guardiolu.

BARCELONA. Ryba smrdí od hlavy. Práve k tejto ľudovej múdrosti by sa dalo prirovnať to, čo sa v ostatnom čase deje v španielskom futbalovom klube FC Barcelona.

Poprední predstavitelia z Camp Nou sú najnovšie zodpovední za ďalšiu aféru, ktorá prepukla po informáciách uverejnených rozhlasovou stanicou Cadena Ser.

Novinári odhalili, že funkcionári barcelonského klubu mali zaplatiť spoločnosti I3 Ventures, ktorá mala na sociálnych sieťach pomocou falošných účtov kritizovať, diskreditovať alebo iným spôsobom oslabovať pozície vybraných ľudí, ktorí nezdieľajú postoje súčasného vedenia klubu, prípadne sa neboja proti nemu verejne vystúpiť.

Do skupiny takýchto osôb patrí bývalý kouč Barcelony Josep Guardiola aj súčasní hráči Gerard Piqué a Lionel Messi.

Bartomeu chcel údajne posilniť svoj vplyv

Prezident klubu Josep María Bartomeu chcel údajne týmto krokom posilniť svoj vplyv a vylepšiť imidž jemu naklonených osôb.

Bartomeu však tieto správy poprel a uviedol, že FC Barcelona už ukončila kontrakt so spoločnosťou, ktorá stála za negatívnymi príspevkami na sociálnych sieťach.

Bránil sa tým, že rozhodnutie prišlo po tom, ako v klube zistili, že jeden z poskytovateľov služieb použil účet na neprimerané komentáre o osobách z prostredia klubu. Podrobnosti o komentároch však neuviedol.

Keď sa vzápätí na sociálnych sieťach objavil článok, ktorý bráni súčasné vedenie FC Barcelona, obranca Piqué to nevydržal a autora príspevku na twitteri počastoval slovom "bábka".

Skúsený zadák sa mal v klube pridať k akejsi opozícii s výhľadom na prezidentské voľby, ktoré sa uskutočnia na budúci rok.

Nie je žiadnym tajomstvom, že favoritom fanúšikov je Victor Font, ktorý chce v kampani staviť na spoluprácu s Carlesom Puyolom či Xavim Hernándezom a neplánuje obísť ani Lionela Messiho.

Klub prechádza ťažkým obdobím

V priebehu päťdesiatich dní tohto kalendárneho roka Barcelonu postretlo pomerne dosť. Hráči Barcleony prehrali v semifinále domáceho superpohára, vzápätí stihli prepustiť trénera či skompromitovať sa pri hľadaní nového.

Taktiež prišli o zranených ofenzívnych hráčov Luisa Suáreza a Ousmana Dembélého, ale napriek tomu neváhali oslabiť hráčsky káder uvoľnením kvarteta Carles Aleňá, Jean-Clair Todibo, Carles Pérez a Moussa Wagué na hosťovania.

Následne sa pustili do napokon neúspešných snáh o získanie nového útočníka. Keďže to nedokázali do konca zimného prestupového obdobia, požiadali vedenie domácej najvyššej súťaže o výnimku.

V domácej La Lige prišli barcelonskí hráči o líderskú pozíciu v tabuľke a v klube tiež stihli rozdúchať otvorený konflikt, ktorého hlavnými protagonistami boli športový riaditeľ Éric Abidal a kapitán mužstva Lionel Messi.

Súvisiace články