Baranka a Cibák bodovali

TASR|18. okt 2010 o 20:30

V pondelkových zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy sa do štatistík výrazne zapísali aj slovenskí legionári.

MOSKVA. Gólový účet si vylepšili Ivan Baranka, Martin Cibák aj Peter Podhradský.

Obranca Dinama Minsk Podhradský skóroval po asistencii krajana Jozefa Stümpela a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času si na ľade SKA Petrohrad vynútil predĺženie. Víťazný gól hostí na 3:2 zaznamenal v 63. minúte Sergej Varlamov.

Cibák si vylepšil kanadské bodovanie o jeden gól a asistenciu, čím prispel k výhre Severstalu Čerepovec nad CSKA Moskva 4:3. V bránke domácich odchytal celý duel slovenský gólman Rastislav Staňa, ktorý má naďalej stopercentnú bilanciu v tejto sezóne KHL. Staňa nastúpil zatiaľ v piatich dueloch, v ktorých Čerepovec päťkrát vyhral.

Jeden gól a asistenciu zaznamenal aj Ivan Baranka, ktorému dvoma finálnymi asistenciami sekundoval krajan a spoluhráč Štefan Ružička. Z víťazstva sa však netešili, pretože ich Spartak Moskva prehral na domácom ľade s Dinamom Riga 2:3.

KHL - výsledky:

Lokomotiv Jaroslavľ - Metallurg Magnitogorsk 4:5 pp a sn, Severstal Čerepovec - CSKA Moskva 4:3 /za domácich M. CIBÁK 1+1/, SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 2:3 pp /za hostí P. PODHRADSKÝ 1+0, J.STÜMPEL 0+1/, Torpedo Nižnyj Novgorod - Salavat Ufa 3:0, Atlant Mytišči - Traktor Čeľabinsk 2:1 pp, Spartak Moskva - Dinamo Riga 2:3 /za domácich I. BARANKA 1+1, Š. RUŽIČKA 0+2/.