Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Banská Bystrica zdolala Písek

SITA|Publikované 6. sep 2008 o 20:19

BRATISLAVA 6. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov zápasov 1. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

STREDA:

ŠKP Bratislava - HC Britterm Veselí nad Moravou 28:23 (14:11)

Najviac gólov: P. Beňušková 10/7, S. Kochanová-Farkašová a Štetáková po 5 - Štěrbová, Kočí a Vinjatinská po 5 pok. hody: 8/7 - 3/1, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Jahodka a Mičuda (obaja SR), 200 divákov

V stredajšom predohrávanom šlágri, v ktorom nastúpil úradujúci slovenský majster proti českému vicemajstrovi, sa z víťazstva zaslúžene tešili hádzanárky ŠKP Bratislava. Hoci úvod "policajtkám" nevyšiel (v 2. min bolo 0:2), v ďalšom priebehu stretnutia už boli domáce hráčky lepšie. Hru umne dirigovala Petra Beňušková, ktorá sa presadila aj strelecky (dala 10 gólov), niekoľkými výbornými zákrokmi sa prezentovala brankárka ŠKP Miroslava Sůkalová. Hostky z Veselí sa síce dokázali výsledkovo priblížiť na začiatku druhého polčasu až na rozdiel jediného gólu (16:15), Bratislavčanky však následne zvýšili obrátky a doviedli duel do víťazného konca (28:23).

SOBOTA:

ŠKP HK Banská Bystrica - Casta Sokol Písek 45:40 (22:20)

Najviac gólov: K. Lapinová 12/4, Vargová 9, Rumanovská 6 - Borovská 10, I. Luzumová 8, Vrábová 7

Pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Černý a Vydra (obaja SR), 250 divákov

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie Písku. Domáce od 10. min hru vyrovnali a vypracovali si aj mierny náskok (22:20). V polovici II. polčasu narástlo vedenie B. Bystrice až na deväť gólov. V závere dostali príležitosť v drese ŠKP aj hráčky z lavičky, čo súper využil na skorigovanie výsledku.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 24:20 (14:9)

Najviac gólov: Pileková 5, P. Popluhárová 5/2, Martanovičová 4 - Mouleová 4, Crhová 4/1, Keclíková 4/1

Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 200 divákov

Začiatok stretnutia patril Slavii, domáce hádzanárky sa veľmi ťažko rozohrávali a rozhodujúci náskok si začali budovať až po 20. minúte. Druhý polčas bol v réžii Dusla. V závere sa síce český tím pokúsil o zdramatizovanie, zmohol sa však len na zmiernenie prehry.

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín 28:27 (14:13)

Najviac gólov: Tobiášová 9/2, L. Weibelová 9/3, Dittelová 5, Hricíková 4/1 - Uhliarová 9/6, Drotárová a Kovaličková po 5

Pok. hody: 7/6 - 7/7, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 600 divákov

Strenutie bolo od začiatku do konca veľmi vyrovnané, obe družstvá sa striedali vo vedení. V 57. min svietil na ukazovateli skóre stav 26:26. V závere predviedla domáca brankárka Kudročová sériu piatich úspešných zákrokov a Hricíková s Dittelovou strelili dva mimoriadne dôležité góly. Trenčianky už len tri sekundy pred koncom znížili z pokutového hodu na konečných 28:27 z pohľadu Iuventy.

DHK Zora Olomouc - HK Slávia Partizánske 32:18 (18:8)

Najviac gólov: Tomečková 6/1, Hrbková 5/1, Šašková 4 - Košíková 5/1, Hodošková 4, Z. Rychtarechová a Kalmárová 3

Pok. hody: 5/4 - 6/4, vylúčené: 5 - 4 , rozhodovali: Bauer a Tvrdoň (obaja ČR), 150 divákov

Zápas mal priemernú úroveň. Hosťujúce hráčky držali krok s Olomoucom len do 20. min prvého polčasu. Potom už domáce hráčky boli lepšie vo všetkých herných činnostiach. Výborný výkon predviedla brankárka DHK Raníková. Napriek veľkému množstvu technických chýb na oboch stranách domáce hráčky doviedli stretnutie do úspešného konca.

TJ Házená Jindřichov Hradec - HC Zlín 30:23 (15:10)

Najviac gólov: Kohoutová 7, Martínková 6/1, J. Matoušková 5/2 - Budayová 10/4, Nevrlá 5, Jalůvková 3

Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 600 divákov

Domáce začali dobre a rýchlo viedli už 3:0, neskôr sa hra vyrovnala. Zásluhou rýchlych protiútokov však hráčky Jindřichovho Hradca vyhrávali v I. polčase aj o 7 gólov. Po zmene strán tímy striedali úseky, v ktorých mali navrch. Napokon si však rozhodujúci náskok vypracovalo domáce družstvo. Výborne zachytala gólmanka Hradca Nováková.