Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Banská Bystrica stále bez peňazí, hrozba konca reálna

SITA|Publikované 2. dec 2008 o 10:36

Hádzanárkam ŠKP HK Banská Bystrica opäť hrozí, že nedohrajú túto sezónu.

BANSKÁ BYSTRICA. V podobnej situácii sa ocitli už koncom septembra, hráčky však napokon zmluvy podpísali, s prísľubom príchodu sponzora a zlepšenia finančnej situácie pokračovali ďalej v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) a odohrali aj dvojzápas 3. kola Vyzývacieho pohára proti ukrajinskému GK Podatkovij Universitet-Istil Irpiň (21:24 a 26:33).

Posun k zlepšeniu však odvtedy vôbec nenastal a Banskobystričanky uplynulý piatok neodcestovali na predohrávaný duel 9. kola WHIL do Trenčína, za čo si okrem kontumácie vyslúžia zrejme aj peňažný trest. Podlžnosti voči SZH predstavujú približne 25 000 Sk, z toho 5+10-tisíc pokuty a 9000 Sk nevyplatení rozhodcovia. "Situácia je veľmi zlá.

V utorok alebo v stredu sa zídu členovia správnej rady a musíme definitívne rozhodnúť, pretože bez peňazí a sponzora sa pokračovať nedá. Ak sa nenájde niekto ochotný nám pomôcť, tak na 99 percent končíme. Finančná kríza mala negatívny dopad aj na nás, keďže potenciálny sponzor nedostal od bánk peniaze, a preto sa stiahol z banskobystrickej hádzanej," informoval v utorok agentúru SITA člen správnej rady klubu Viliam Dymo.

Hráčky sa momentálne pripravujú podľa vlastného uváženia, o normálnom tréningu sa nedá hovoriť. "V súčasnosti to funguje tak, že sa zídeme, keď si zavoláme, a dohodneme sa. V pondelok sme netrénovali, ale dnes večer by sme sa mali stretnúť. Tento týždeň nehráme interligové stretnutie, či potom nastúpime na ďalší súboj, v tejto chvíli neviem povedať. Záležať bude na peniazoch," vysvetlila hrajúca manažérka družstva Katarína Lapinová. Zverenkám trénera Ivana Pompoša patrí po 8. kole WHIL v tabuľke 8. priečka so ziskom 6 bodov.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.