Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Bakoš prekvapil a po Plzni si vybral Liberec

Marek Bakoš (vľavo) (Autor: archív SITA)
SITA|19. jan 2015 o 12:10

Marek Bakoš podpísal s Libercom zmluvu na rok a pol.

LIBEREC. Slovenský futbalista Marek Bakoš trochu prekvapil a namiesto tretieho Jablonca si vybral po odchode z Viktorie Plzeň ako svoje ďalšie pôsobisko o záchranu bojujúci Slovan Liberec. Novú posilu tímu predstavil podľa klubového webu v pondelok športový riaditeľ Slovana Jan Nezmar.

Tridsaťjedenročný Bakoš podpísal pod Ještědom zmluvu na jeden a pol roka. V českej lige dal už 44 gólov. O hrotového útočníka mali záujem okrem Jablonca aj Mladá Boleslav či Slovan Bratislava.

Marek Bakoš prišiel do Plzne 1. júla 2009 z MFK Ružomberok. Predtým hral aj za Šinnik Jaroslavľ, Púchov či Nitru. V tejto sezóne dostal v drese Viktorie šancu v piatich zápasoch, počas 195 minút na trávnikoch dal jeden gól.

Marek Bakoš sa vrátil aj k neúspešným rokovaniam s Jabloncom. "Písalo sa o tom viac, než to bolo aktuálne. Obe strany prezentovali svoje predstavy a nároky, bolo to korektné. To, že sme sa nedohodli, je proste život. Ďalej by som to nerozoberal," objasnil Bakoš pre iDnes.cz a dodal:

"Priestor na ihrisku by som asi dostal aj inde, ale rozhodli aj rodina či okolie. Snažil som sa vybrať pre seba a svojich blízkych to najlepšie. Som rád, že som si mal z čoho vyberať. Určite by bolo horšie, keby som sedel v kabíne ´béčka´ Plzne a premýšľal na tým, že žiadne ponuky nemám."

Súvisiace články