Bakoš a Radil kývli Spartaku, rozšírili československú enklávu v klube

Oh My Hockey|21. apr 2020 o 06:52

Spartak Moskva hlási dve nové posily. Už skôr sme informovali, že tu majú namierené slovenský útočník Martin Bakoš a český útočník Lukáš Radil. Portál Championat.com píše, že sa forvardi už dohodli na novej zmluve a v Spartaku s určitosťou strávia ďalší rok.

Kým Radil podpísal kontrakt iba na jeden rok, s Bakošom sa klub dohodol na dvojročnej spolupráci. Okrem nich dvoch sa do Moskvy chystá aj forvard Jori Lehterä. Niekdajší hráč NHL strávil poslednú sezónu v drese SKA Petrohrad.

29-ročný Radil týmto spečatil svoj odchod zo zámoria. V ročníku 2019/20 odohral 14 zápasov za San Jose Sharks, avšak bez bodu. Na farme v AHL si pripísal 28 štartov a 16 bodov. Spartak preňho nie je novým prostredím, pôsobil tu už medzi rokmi 2015-2018.

30-ročný Bakoš už je v KHL známym pojmom. Hral tu za Slovan, Kunlun, Soči a naposledy za Admiral Vladivostok. Patrik k najplatnejším hráčom a stál na čele klubového bodovania. V 61 stretnutiach zaknihoval 42 bodov. Ide teda takisto o vážnu posilu.

Vlani farby Spartaka reprezentovali Slovák Július Hudáček a Čech Robin Hanzl. Obaja v moskovskom klube ostávajú. Bakoš a Radil ich doplnia.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: