Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Babcock je novým koučom Toronta, dostane rekordný plat

Babcock by mal v novom pôsobisku viesť aj nášho Richarda Pánika. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. máj 2015 o 21:04

Slávny klub si od nového kouča sľubuje návrat na hokejové výslnie.

TORONTO. Hokejový tréner Mike Babcock sa podľa televíznej spoločnosti TSN dohodol na osemročnej zmluve s Torontom Maple Leafs v celkovej hodnote 50 miliónov dolárov, čo by bol rekordný plat trénera v histórii NHL.

Ročne by mal kouč, ktorý vyhral Stanley Cup a získal olympijské zlato, zarobiť 6,25 milióna.

Babcock v posledných desiatich rokoch viedol Detroit Red Wings, s ktorým mu vyprší na konci júna kontrakt, ale vedenie klubu mu dalo možnosť rokovať s inými záujemcami.

V posledných hodinách sa podľa TSN predbiehali s ponukami Toronto, Detroit a Buffalo Sabres. Pomyselnú "vojnu" napokon vyhrali Maple Leafs.

Podľa kanadských médií prepustilo Toronto Detroitu právo výberu v 3. kole draftu v najbližších troch rokoch za to, že angažovalo Babcocka.

Päťdesiatdvaročný tréner získal s Detroitom v roku 2008 Stanley Cup a o rok neskôr dostal tím do finále. Red Wings postúpili 24-krát za sebou do play off, tento rok vypadli v 1. kole s Tampou Bay Lightning.

Pred Detroitom pôsobil Babcock dve sezóny v Anaheime a "káčerov" doviedol v roku 2003 do finále. Pod jeho vedením vstúpili do NHL dvaja slovenskí hokejisti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo.

Toronto získalo Stanley Cup 13-krát, ale naposledy v roku 1967. Babcock by mal počas svojej misie v kanadskom klube vrátiť tím z originálnej šestky na výslnie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články