Hantuchová s Navrátilovou vstúpili do súťaže legiend víťazne

Daniela Hantuchová. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. jan 2018 o 10:34

Slovenská tenistka ukončila vlani v júli kariéru.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a slávna Američanka s českým pôvodom Martina Navrátilová zvíťazili za 32 minút dvakrát 4:2 nad americko-chorvátskym párom Lindsay Davenportová, Iva Majoliová pri svojom pondelňajšom vstupe do súťaže legiend v rámci úvodného grandslamového turnaja novej sezóny Australian Open na tvrdom povrchu v Melbourne.

Súťaž legiend - výsledok:

Daniela Hantuchová, Martina Navrátilová (SR/USA) - Lindsay Davenportová, Iva Majoliová (USA/Chor.)

4:2, 4:2 /za 32 minút/

Hantuchová pôvodne mala hrať so Španielkou Arantxou Sánchezovou-Vicariovou, s ktorou bola na tomto podujatí vo finále štvorhry v sezóne 2002.

Na štartovej čiare sú aj Austrálčanky Nicole Bradtkeová s Rennae Stubbsovou a ďalšia hostiteľka Alicia Moliková s Rakúšankou Barbarou Schettovou - utorňajšie súperky Hantuchovej a Navrátilovej.

Hrá sa skupinovým systémom, a to spôsobom Fast 4 (sety do štyroch gemov namiesto klasických šiestich).

Šesťdesiatjedenročná ľavoruká bývalá jednotka oboch svetových rebríčkov Navrátilová je držiteľkou dovedna 59 titulov na veľkej štvorke: 18 v singli, 31 v debli žien a 10 v mixe.

Na južnej pologuli sa vo dvojhre radovala v sezónach 1981, 1983 a 1985. Proti Hantuchovej si v singli zahrala raz, v sezóne 2002 s ňou prehrala na tráve v britskom Eastbourne 6:2, 2:6, 2:6.

Po boku Francúza Fabricea Santora ju - ako partnerku Inda Leandera Paesa - Slovenka prekonala aj vo finále miešanej štvorhry na Roland Garros 2005.

Naopak, už v januári rovnakej sezóny spoločne boli vo štvrťfinále debla práve na AO.

Hantuchová je niekdajšou päťkou renkingu dvojhry aj štvorhry. Tridsaťštyriročná popradská rodáčka oznámila koniec svojej kariéry vlani 6. júla.

Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie bola pred desiatimi rokmi v semifinále singla, čo zostalo jej najlepším výsledkom na vrcholných podujatiach.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: