Aubameyangov gól na výhru opäť nestačil, Gabon remizoval s Burkinou Faso

Pierre-Emerick Aubameyang.
Pierre-Emerick Aubameyang. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. jan 2017 o 19:34

Lídrom A-skupiny je Kamerun, za ktorý nastúpil aj hráč Spartaka Trnava Robert Ndip Tambe.

LIBREVILLE. Futbalisti Gabonu nevyužili výhodu domáceho prostredia ani v druhom vystúpení na Africkom pohári národov 2017.

Zverenci španielskeho trénera Josého Antonia Camacha po sobotňajšej vstupnej remíze 1:1 s tímom Guinea-Bissau dosiahli rovnaký rezultát aj v stredajšom súboji základnej A-skupiny v meste Libreville s Burkinou Faso.

Gabon nevyhral ani v druhom stretnutí, remizoval s Burkinou Faso: fotogaléria

18.1.2017

Hostia navyše viedli od 23. minúty, keď sa presadil útočník tureckého Kayserisporu Préjuce Niguimbé Nakoulma.

Nerozhodný výsledok ešte do polčasovej prestávky zabezpečil 27-ročný gabonský kanonier nemeckého klubu Borussia Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý v 38. minúte premenil pokutový kop.

Večerný duel sa už neskončil 1:1, ako všetky tri dovtedy odohrané stretnutia v A-skupine. Reprezentácia Kamerunu si poradila tiež na Stade d´Angondjé v Libreville 2:1 s nováčikom na tomto fóre, ktorým je Guinea-Bissau.

O víťazstvo držiteľa štyroch celkových triumfov na Africkom pohári národov (Kamerun dominoval v rokoch 1984, 1988, 2000 a 2002, pozn.) sa postaral v 70. minúte obranca Slavie Praha Michael Ngadeu-Ngadjui.

Robert Ndip Tambe (vľavo).
Robert Ndip Tambe (vľavo). (Autor: SITA)

Kamerun, za ktorý v 63. minúte nastúpil aj útočník Spartaka Trnava Robert Ndip Tambe (nehral však obranca MŠK Žilina Ernest Mabouka), sa dostal na čelo tabuľky so štyrmi bodmi.

4.Guinea-Bissau20112:31
Domov»Futbal»Reprezentácie»Aubameyangov gól na výhru opäť nestačil, Gabon remizoval s Burkinou Faso