Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

ATP venovala peniaze na pomoc Austrálii, Serena pridala prémiu za triumf v Aucklande

Hasiči sa snažia chrániť domy pred požiarom v austrálskom Charmhavene, 31. december 2019. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. jan 2020 o 09:55

Ničivé požiare nenechali chladnú ani tenisovú verejnosť.

BRATISLAVA. Ničivé požiare, ktoré v ostatných dňoch postihli viaceré oblasti Austrálie, nenechali chladnú ani tenisovú verejnosť.

Po skončení premiérového ročníka ATP Cupu srbský tenista Novak Djokovič oznámil, že Asociácia tenisových profesionálov (ATP) podporí sumou 725-tisíc austrálskych dolárov austrálsku pobočku Svetového fondu na ochranu prírody a Fond obnovy prírody.

Rozsiahle požiare v Austrálii: fotogaléria

23.4.2020

"Austrália je úžasná krajina a na začiatku každej sezóny sa tu cítime ako doma. Vidieť škody na divočine a prírode bolo devastujúce.

Tento dar je v mene všetkých hráčov. Naše myšlienky a modlitby smerujú k všetkým, ktorých nešťastie postihlo," povedal Djokovič, ktorý je prezidentom Rady hráčov ATP a v nedeľu sa dvoma získanými bodmi podieľal na finálovom triumfe Srbska nad Španielskom 2:1.

Finančne pomohla postihnutým oblastiam aj Američanka Serena Williamsová, ktorá venovala celú prémiu za víťazstvo na turnaji v novozélandskom Aucklande.

Pekným gestom sa prezentoval aj kontroverzný Nick Kyrgios, ktorý vyhlásil, že každé eso, ktoré v sezóne dosiahne ho bude stáť 200 austrálskych dolárov. Doposiaľ odohral štyri singlové duely, v ktorých nasúkal 49 nechytateľných servisov.

Medzi tenistami sa rýchlo rozšírila kampaň #Aces4BushRelief. Češka Karolína Plíšková na ceste za turnajovým titulom v austrálskom Brisbane zaznamenala 42 es a venovala 8400 austrálskych dolárov na pomoc ľudom zasiahnutých požiarmi.

Podľa oficiálnej stránky Australian Open sa vyzbieralo už viac než 2,2 milióna AUD, teda v prepočte 1,36 milióna eur.

Súvisiace články