Michal Šuľa.
Michal Šuľa. (Autor: Jozef Mecele)
TASR|24. jún 2024 o 09:49

V rámci podujatia v Šamoríne sa súťažilo aj na 22. ročníku 6-hodinového a 13. ročníku 12-hodinového behu.

ŠAMORÍN. Michal Šuľa získal titul majstra Slovenska v behu na 100 km. V šamorínskom Pomlé parku zabehol túto vzdialenosť za 7:26:44 h.

Po prvenstve na marcovom národnom šampionáte v dvadsaťštyrihodinovke na atletickom ovále v Nitre má v zbierke titul už aj na stovke.

Ultravytrvalec Šuľa predstihol na takmer 800 m dlhom okruhu svojho najbližšieho prenasledovateľa a individuálneho člena SAZ Martina Hatalu (8:24:02 h) o takmer jednu hodinu.

Na bronzovej pozícii skončil Erik Hübner, ktorý dobehol do cieľa za 8:56:20.

V rámci podujatia v Šamoríne sa súťažilo aj na 22. ročníku 6-hodinového a 13. ročníku 12-hodinového behu, v ktorom bol tiež najlepší 50-ročný Šuľa so 136,104 km pred trailistom Hübnerom (117,439).

Pre neho to bola premiéra na okruhových pretekoch. Informoval portál atletika.sk.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Zvíťazil o takmer jednu hodinu. Ultramaratónec z Vojvodiny má za sebou vydarený šampionát