Brazília

38,25 s

Francúzsko

diskvalifikácia

EUGENE. Šprintéri Kanady prekvapujúco triumfovali v štafete na 4x100 m na atletických MS v Eugene, keď vo finále zdolali favorizovaných domácich Američanov. Tretí skončili Briti.

Štvorica Aaron Brown, Jerome Blake, Brendon Rodney a Andre De Grasse zabehla svetový výkon roka 37,48 s.

Američania obsadili v Eugene kompletné stupne víťazov na stovke i dvojstovke, no v tímovej súťaži získali iba striebro.

Štvorica Christian Coleman, Noah Lyles, Elijah Hall a Marvin Bracy zaostala za víťazmi o sedem stotín sekundy.

O víťazstvo prišli domáci predovšetkým na poslednej predávke, pred ktorou viedli, no Hall, ktorý na MS štartoval iba v štafete, nepredal kolík ideálne Bracymu.

V závere tak mohol reprezentáciu javorového listu posunúť do čela úradujúci olympijský šampión na 200 m Andre De Grasse, ktorého v Eugene trápilo zranenie. Na stovke obsadil až 20. miesto a na dvojnásobnú trať ani nenastúpil.

Američania do finále nenominovali šampióna zo stovky Freda Kerleyho, ktorý dostal v semifinále na 200 m kŕč a nepostúpil do finále.

Kanaďania triumfovali v krátkej štafete prvýkrát od domáceho šampionátu v Edmontone v roku 1997.

"Je to skvelý pocit, narušiť párty domácich. Tento šampionát ma nezastihol v dobrej chvíli. Tri mesiace ma trápi noha, tri týždne pred MS som sa navyše nakazil koronavírusom. V hľadisku však bolo veľa kanadských fanúšikov a cítili sme sa tu trochu ako doma," tešil sa podľa AFP De Grasse.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Na individuálne úspechy nenadviazali. Američania nezískali zlato v štafete