Volko so slovenským výkonom roka, na pódium to však tesne nestačilo

Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: TASR)
SITA|7. jún 2023 o 10:08

Karel Šuľa ml. si zlepšil maximum v hode diskom a obsadil druhé miesto.

BRATISLAVA. Najlepší slovenský šprintér Ján Volko skončil tesne za pódiovými priečkami v behu na 200 metrov na Memoriáli Ireny Szewińskej v poľskom meste Bydgoszcz so zlatým štatútom Svetovej atletiky, keď obsadil štvrté miesto v novom slovenskom výkone roka 20,71 s.

O 21 stotín sekundy zlepšil vlastné tohtoročné maximum na dvojstovke, ktoré dosiahol 28. mája v českom Třinci.

"S výkonom som spokojný. Pocitovo sa mi bežalo dobre a aj v závere som mal ešte dosť síl, aby som zabral.

Potešilo ma i umiestenie, ktoré mi pomôže k posunu vpred v rebríčku," zhodnotil Volko svoj beh podľa webu atletika.sk.

Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z halových majstrovstiev Európy v šprinte na 60 metrov sa v utorok predstavil v rovnakom meste, kde v roku 2017 získal titul kontinentálneho šampióna na dvojstovke v kategórii do 23 rokov.

Volko svojím výkonom potešil aj trénerku Naďu Bendovú: "Medzičas na stovke mal 9,98, takže preteky rozbehol veľmi dobre.

V závere predbehol viacero súperov, ale posledných 10 metrov šprintoval už len silou vôle.

Bolo to pre nás niečo špeciálne a emotívne. Len čo sme vstúpili na štadión, všetky spomienky sa vrátili a ožili.

Preto som rada, že Janko aj tentoraz predviedol výborný beh a získal potrebné body do renkingu."

Ešte viac sa v utorok darilo guliarovi Karelovi Šulovi mladšiemu, ktorý na mítingu v českých Pardubiciach skončil druhý s výkonom 17,62 m a len o 9 cm zaostal za osobným rekordom.

V hode diskom si vybojoval siedmu pozíciu, pričom výkonom 48,95 m si o 1,5 m zlepšil kariérne maximum.

"Po pondelkovom štarte v náročných podmienkach na Odložilovom memoriáli v Prahe, kde medzi elitou nevyhorel, predviedol Kajík pekný výkon aj v Pardubiciach.

Veľmi si vážim, že hoci disk netrénuje, hodil v bezvetrí ďaleko," povedal Karel Šuľa starší o svojom synovi a zároveň zverencovi.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko so slovenským výkonom roka, na pódium to však tesne nestačilo