Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Antl mestské derby nepreceňuje. Nestretnú sa Arsenal s Chelsea, vraví

Radoslav Antl (druhý sprava) sa ešte definitívne nerozhodol, či bude pokračovať ako tréner Crows. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 3. jún 2020 o 22:00

Crows začnú s prípravou v polke júla.

KOŠICE. Hádzanári Košice Crows by mali s prípravou na novú sezónu začať v polovici júla v zložení, v akom skončili vlaňajší predčasne ukončený ročník Slovnaft Handball Extraligy.

Tréner Radoslav Antl už zháňa aj posily, ktorými by košický káder chcel vystužiť.

Zaujímavosťou bude mestské derby, v ktorom sa stretnú Crows s nováčikom extraligy HK Košice.

Súboj proti mestskému rivalovi Antl nepreceňuje, no zároveň verí, že bude lákadlom pre košických fanúšikov z oboch táborov.

Nemali výpadok ako Prešovčania

O tom, či bude tréner Crows pokračovať vo svojej funkcii aj v nasledujúcej sezóne sa má rozhodnúť koncom mesiaca.

„Mám záujem pokračovať v Košiciach a rovnako aj z druhej strany je záujem o moje služby, ale zatiaľ to ešte nie je stopercentne uzavreté. Musia sa ešte dotiahnuť niektoré záležitosti a definitívne sa rozhodne na konci júna, či ostanem alebo nie,“ povedal Radoslav Antl.

V prípade, že bude aj naďalej pri kormidle, s letnou prípravou by chcel začať v polovici júla.

„Začať by sme mohli medzi 15. a 20. júlom. Minimálne šesť týždňov je potrebných, aby sa chlapci dostali do formy pred začiatkom ligy. My síce máme v porovnaní s ostatnými mužstvami výhodu v tom, že naši chlapci celý rok popri hádzanej aj pracujú a trénujú iba tri, maximálne štyrikrát do týždňa. Nemajú teda taký výpadok ako napríklad hráči Prešova. My sme teda na takýto stav zvyknutí,“ uviedol Antl a dodal:

„Príprava bude prebiehať podobne ako minulý rok, no určite by som chcel zapojiť aj nové prvky. Bude tam možno trochu viac behania a zameriame sa skôr na hernú stránku. Človek sa neustále učí a ja si nechám poradiť. Vieme, čo bolo dobré, čo zlé a teda nejaké zmeny v príprave určite nastanú.“

Rokuje s dvoma posilami

Pozitívom pre Antla je, že bude pracovať s rovnakým kádrom, ktorý už dobre pozná.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.